Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

W okresie przedświątecznym IV Gromada Zuchów „Przyjaciele Zielonego Lasu” wzięła udział w akcji „List do Świętego Mikołaja”, organizowanej przez Tygodnik „Super Tydzień w Chełmie, dzięki której pozyskała super – upominki. Z tej to okazji Wójt Gminy Kamień – Pan Dariusz Stocki przekazał na ręce Zuchów i Zuchenek zestaw gier dydaktycznych oraz oryginalną maszynę tnącą – wytłaczającą GUTTLEBUG. W geście podziękowania Zuchy z IV Gromady „ Przyjaciele Zielonego Lasu” – podarowały Panu Dariuszowi Stockiemu – Wójtowi Gminy Kamień świąteczny stroik.

Każde dziecko marzy o śnieżnej, mroźnej zimie. Taka pogoda byłaby spełnieniem marzeń uczniów, którzy właśnie rozpoczęli ferie zimowe.
Niestety, aura znów spłatała figle. Zamiast puszystej pierzynki jest trawa i dodatnia temperatura! I co tu robić?

Czytaj więcej...

Grudzień to okres, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem świątecznych pierniczków i ich niepowtarzalnym zapachem.

Gromada Zuchowa „Przyjaciele Zielonego Lasu” postanowiła trochę tego magicznego zapachu wnieść do szkoły.

Czytaj więcej...

9 listopada 2019 r. Gromada Zuchów „Przyjaciele Zielonego Lasu” uczestniczyła w kolejnej zbiórce. Pierwsza część spotkania polegała na wykonaniu przez zuchów wiązanek, które następnie zostały złożone na Grobie Zbiorowej Mogiły Żołnierzy Insurekcji Kościuszkowskiej, dowodzonych przez Generała Józefa Zajączka oraz przy pomniku Żołnierza AK – Zbigniewa Skorupy pseudonim „Szary”. W czasie wyjścia zuchy poznały prawdziwą historię poległego w Kamieniu Żołnierza z relacji Pana Bogusława Zdunka.

Czytaj więcej...

NOC KULTURY DLA ZUCHÓW

W ostatnie wakacyjne sobotnie popołudnie 18 zuchów i zuchenek z IV Gromady Zuchowej „Przyjaciele Zielonego Lasu” z naszej Szkoły uczestniczyło w Nocy Kultury w Chełmie.

Czytaj więcej...

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.