9 listopada 2019 r. Gromada Zuchów „Przyjaciele Zielonego Lasu” uczestniczyła w kolejnej zbiórce. Pierwsza część spotkania polegała na wykonaniu przez zuchów wiązanek, które następnie zostały złożone na Grobie Zbiorowej Mogiły Żołnierzy Insurekcji Kościuszkowskiej, dowodzonych przez Generała Józefa Zajączka oraz przy pomniku Żołnierza AK – Zbigniewa Skorupy pseudonim „Szary”. W czasie wyjścia zuchy poznały prawdziwą historię poległego w Kamieniu Żołnierza z relacji Pana Bogusława Zdunka.

W drugiej części uczniowie samodzielnie wykonali i piekli tosty, a na zakończenie nauczyli się pieśni patriotycznej i z melodią na ustach rozeszli się do domu.