Grudzień to okres, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem świątecznych pierniczków i ich niepowtarzalnym zapachem.

Gromada Zuchowa „Przyjaciele Zielonego Lasu” postanowiła trochę tego magicznego zapachu wnieść do szkoły.

W sobotę, 7 grudnia, uczestnicy zbiórki zamienili się w małych cukierników i pod czujnym okiem drużynowych oraz przewodniczącej Rady Rodziców wypiekali pierniki.

Spotkanie rozpoczęło się od gawędy tematycznie związanej z tradycjami bożonarodzeniowymi w Polsce oraz legendą o toruńskich piernikach, opowiedzianą przez drużynową.

Podekscytowane i pełne zapału do pracy dzieciaki rozwałkowywały przygotowane przez mamy ciasto, a następnie wykrawały przeróżne kształty piernikowych ciasteczek. Korzenny, magiczny zapach rozchodził się po całej szkole. Wypieczone pierniczki z wielkim entuzjazmem dekorowały lukrem, czekoladową polewą i kolorowymi pisakami, tworząc małe dzieła sztuki kulinarnej.

Całemu spotkaniu towarzyszył dźwięk kolęd oraz pastorałek.

Zabawa była super!