W dniu 24.09. 2017 roku w oddziale 0 „B” odbyły się warsztaty z rodzicami . Nie trzeba dużo pieniędzy, by robić ciekawe i poważne eksperymenty, a brak laboratorium nie jest przeszkodą, o czym przekonali się rodzice i dzieci. Przedmioty otaczające nas, dostępne w kuchni, garażu, na spacerze, czy w ogrodzie, stanowią narzędzia do eksperymentowania. Dzieci mogły, pod okiem rodziców, przeprowadzić różnorodne eksperymenty. Uczestnicy odkryli tajemnicę chemii barw i kolorów, podczas wykonywania „Tęczowego Mleka”. Samodzielnie wykonywali niesamowite bańki mydlane w bańce. Podziwiali reakcję „Burza kolorów w szklance” i „Lampe lawa” . Następnie rodzice i dzieci przygotowali „Farbę puchnącą” i wykonali ciekawe prace. Wykonane, podczas warsztatów kreatywnych, prace dzieci mogły zabrać ze sobą do domu.
    Zajęcia dały wiele radości i zadowolenia zarówno dzieciom jak i rodzicom i być może takie zajęcia powtórzymy jeszcze nie raz.
    Warsztaty przygotowała i poprowadził nauczyciel wychowawca oddziału 0 „B” pani Mariola Grabowska.