Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu zakończyła projekt pt. „Uczymy się, bawiąc”, który  realizowany był w ramach programu mPotęga. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

14 grudnia 2017 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Uczymy się, bawiąc” oraz wręczenie nagród. Uczniowie zostali nagrodzeni za udział i odniesione sukcesy w projekcie. Otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy, które zostały zakupione z funduszy projektu.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują fundacji mBanku za umożliwienie udziału w programie mPotęga i za udzielone wsparcie finansowe.

Uczniowie klas IV – VII zredagowali ciekawe, pełne humoru rymowanki matematyczne. Podczas zajęć gromadzili słownictwo związane z różnymi działami matematyki oraz przypomnieli sobie środki poetyckie i rodzaje rymów, korzystając ze słowników, plansz i materiałów multimedialnych. Nauczyciele ocenili prace uczniów oraz wybrali 20 rymowanek, które zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej (na stelażu na korytarzu oraz w postaci zbioru prac wybranych).

W listopadzie został zorganizowany dla klas IV turniej gier matematycznych. Uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia na grach wykonanych przez swoich starszych kolegów. Była to dla nich ciekawa zabawa i nauka. W grudniu zostanie przeprowadzony konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”.

Matematyka na sportowo cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zawody matematyczno-sportowe został przeprowadzone w dwóch turach. I tura to klasy IV-V i druga VI-VII. Uczniowie wykonywali przygotowane konkurencje sportowe oraz odpowiadali na przygotowane zadania matematyczne. Rywalizacja była zacięta.

Uczniowie klasy VI skończyli pracę nad planami terenu szkoły, dokonali dodatkowych pomiarów za pomocą zakupionego z finansów projektu mPotęgi koła do pomiaru odległości oraz powtórzyli wiadomościo skali korzystając z zakupionego programu „Lekcjoteka matematyki”. Ukończone plany placu szkolnego zostały zaprezentowane społeczności szkolnej na gazetce szkolnej, na korytarzu szkoły.

W listopadzie kontynuowaliśmy realizację projektu mPotęga pt. „Uczymy, bawiąc się”.

Uczniowie klasy V i VII skończyli tworzenie gier matematycznych o tabliczce mnożenia. Była to dla nich nie tylko bardzo fajna zabawa ale również nauka, powtórzenia tabliczki mnożenia. Sami też przetestowali stworzone gry.

Realizując projekt pt.: „Uczymy się, bawiąc” w ramach IV edycji Programu grantowego „mPotęga” umieściliśmy w lokalnej prasie  (SUPER TYDZIEŃ CHEŁMSKI wydanie nr 41) i na stronie Gminy Kamień (www.kamien.lubelskie.pl) informacje o jego realizacji. Ponadto umieszczony został plakat (z otrzymanym logo mFundacji) na drzwiach wejściowych placówki oraz na tablicy informacyjnej w budynku szkoły.

Na początku dokonane zostały wstępne zakupy artykułów papierniczych, aby było można wykonać zaplanowane  na październik zadania.

Uczniowie klasy V rozpoczęli tworzenie gier matematycznych- tabliczka mnożenia. Wykonali już projekty i obecnie przygotowują ich ostateczną wersję (opracowują instrukcje, dobierają szatę graficzną, współpracują w grupach zadaniowych, konsultują się z nauczycielem matematyki).  Można zauważyć ich zaangażowanie, inwencję twórczą, a przede wszystkim zainteresowanie taką – inną, ciekawszą, nietypową  formą nauki matematyki.

Uczniowie klasy VI pracowali w terenie, dokonując pomiaru budynku szkoły, boiska, placu zabaw i innych obiektów znajdujących się w pobliżu. Następnie wykonali szkice projektu, zamienili jednostki długości, określili skalę, w jakiej wykonają plan całego palcu szkolnego. Pracowali bardzo sumiennie, dokładnie wykonując powierzone danej grupie zadnia.

Wszystkie zadania realizowane są pod czujnym okiem nauczyciela matematyki – Wioletty Michalczuk.