12 grudnia 2019 r. harcerze z 13 DH „Strażnicy Polnego Kamienia” podczas swojej co dwutygodniowej zbiórki pod okiem drużynowych przygotowywali stroiki bożonarodzeniowe na stół wigilijny. Każdy harcerz miał za zadanie przygotować najpiękniejszą ozdobę, którą później mógł zabrać do swojego domu, bądź obdarować nią drugą osobę. Niektórzy odeszli od typowego wyglądu stroika. Były stroiki podłużne, okrągłe, żywe i sztuczne. Z bombek, wstążek, szyszek oraz z gałązek świerku.

Kolejnym zadaniem harcerzy było zawieszenie na drzewie przed budynkiem szkoły karmnika dla ptaków przygotowanego przez dh Szymona Babiarza. Harcerze muszą teraz każdego dnia dopilnować, aby w karmniku znajdowały się jakieś smakołyki dla ptaków. Wykonanie tego zadania pozwoli im na zdobycie kolejnej sprawności harcerskiej.

Cała zbiórka minęła w bardzo miłej, przyjacielskiej i spokojnej atmosferze.