foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

W gościnnych progach naszej szkoły w dniach 8-9 lutego spotkali się najaktywniejsi harcerze, przedstawiciele drużyn harcerskich hufca ZHP Chełm. Był to pierwszy od dłuższego czasu kurs brązowych i zielonych sznurów, czyli zastępowych i przybocznych. Poza Komendantką kursu pwd Anetą Błaszczuk z Dorohuska w kadrze kursu były również nasze dh Joanna Wojciszko i dh Katarzyna Skrzypek. Wiele ciekawych zajęć prowadzonych przez instruktorów zajęło cały czas, który upływał bardzo szybko. Zaś ognisko i na nim przyrzeczenie harcerskie dla czwórki harcerzy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmie zakończyło pierwszy dzień kursu.

Czytaj więcej...

W grudniu 2018 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-językowy na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim. Laureatami zostali:
Julian Jaworski kl. I
Katarzyna Wypychiewicz kl. I
Julia Strelczuk kl. II
Amelia Martyniuk kl. Va
Kuba Tołysz kl. VII
Eryk Górka kl. VIII

Czytaj więcej...

25 stycznia 2019, podczas Gminnego Przeglądu Jasełek, uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody za udział w II Gminnym Konkursie Plastyczno – Językowym „Christmas in Britain”.
W kategorii klas I – IV - Katarzyna Kołtun z klasy IV zajęła II miejsce, a Hanna Wojtiuk również z klasy IV otrzymała wyróżnienie.
W kategorii klas V –VIII - Kacper Gąsiorowski z klasy Va zajął II miejsce, a wyróżnieni zostali Łukasz Kozyrski z klasy Va oraz Aleksandra Wójcik z klasy Vb.
Gratulujemy zwycięzcom!

Czytaj więcej...

 W ramach programu „Trzymaj formę!” w naszej szkole gościliśmy panią Beatę Mazurek i panią Magdalenę Szyszko – dietetyków z Centrum Dietetycznego Naturhaus w Chełmie, które dnia 28.01.2019 r. przeprowadziły lekcję z uczniami kl. Va na temat: Zasady zdrowego żywienia. Była to bardzo ciekawa prezentacja multimedialna połączona z pogadanką, pokazem i doświadczeniem wykonywanym przez uczniów.

Czytaj więcej...

22 stycznia 2019 r. uczniowie klasy VI, korzystając z zimowej aury, aktywnie spędzili czas na sztucznym lodowisku w Chełmie. Wszyscy chętnie i odważnie "poddali się" łyżwiarskim szaleństwom, mimo iż niektórzy po raz pierwszy byli na lodowisku. Po wspólnym obiedzie w restauracji zmęczeni, ale zadowoleni szóstoklasiści wrócili do szkoły na zajęcia.

Czytaj więcej...

Od listopada do 18 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III wzięli udział w Szkolnej Akcji Czytelniczej pod hasłem „Gang Słodziaków” połączonej ze spotkaniami zawodoznawczymi.
Celem akcji było budowanie nawyku codziennego czytania wśród najmłodszych uczniów.
Podczas wspólnego czytania był śmiech, zaskoczenie, pełne napięć oczekiwanie na dalsze wydarzenia. Nagrodą, a zarazem motywacją do czytania, dla wszystkich dzieci były maskotki Słodziaków losowane w każdy wtorek.

Czytaj więcej...

W czasie zabawy karnawałowej wybrano królewską parę, i tak królową balu została wybrana Lidia Waszczuk z klasy II, a królem balu został Kacper Michalik z kl. IV – nasze gratulacje. Cudowna zabawa, baloniki składane w dowolne kształty, konkursy, wizyta św. Mikołaja w klasach i oczywiście tańce, tańce, tańce. Podczas choinki nasz dzielny i pracowity Samorząd Uczniowski zorganizował drugą część aukcji charytatywnej na rzecz 67-letniego mieszkańca Wolawiec, który na początku tego roku w pożarze domu stracił dobytek życia. Podczas dwóch dni aukcji udała się zebrać niemal 1000 zł.

Czytaj więcej...

18 stycznia w naszej Szkole wszystkie dzieci mogły złożyć życzenia i podziękować za miłość, czas i troskę swoich dziadkom i babciom. Licznie przybyłych gości powitały piosenki, wierszyki, wesołe scenki i życzenia składane przez wychowanków punku oraz oddziału przedszkolnego. Podczas słodkiego poczęstunku przygotowanego przez cudownych rodziców dziadkowie z niezwykłą hojnością zaangażowali się z aukcję charytatywną dla 67 -letniego pogorzelca z miejscowości Wolawce, który w pożarze na początku nowego roku stracił dorobek życia. W sumie podczas tej akcji Samorząd Uczniowski zebrał ponad 500 zł.

Czytaj więcej...

   W odpowiedzi na pomysły zawodowe naszych przyszłych absolwentów i beztroskie wyobrażenie o pracy „za kółkiem” 15.01.2019 r. zorganizowaliśmy spotkanie z zawodowym kierowcą samochodu ciężarowego typu TIR. Pani Izabela, która na co dzień jeździ TIR-em na terenie całej UE, przybliżyła uczniom klasy VII i VIII blaski i cienie tego opłacanego ale bardzo wymagającego zawodu. Młodzież miała możliwość dowiedzieć się nie tylko o wysokość wynagrodzenia ale także o ważne umiejętności, w tym językowe oraz przydatne na takim stanowisku kompetencje (nie tylko te nabyte, ale także te wrodzone).

Czytaj więcej...

   To była niesamowita noc!
   15 zuchów z gromady zuchowej „Przyjaciele Zielnego Lasu” uczestniczyło w warsztatach kulinarnych z 11 na 12 stycznia 2019 roku połączonych z nocowaniem. Niby nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że żądnych wrażeń zuchów do swojego domu zaprosiła sama dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamieniu – Pani Doroty Adamczyk.
   Po przybyciu do Chełma dzieci powitała gościnna gospodyni. Oprowadziła po domu, zapoznała ze swoją córką Olą oraz zwierzątkami – dwoma psami i trzema kotami. Wielki entuzjazm wywołał szczególnie maltańczyk.

Czytaj więcej...

   W piątek 11.01.2019r. Uczniowie klasy VII spędzili aktywnie czas na lodowisku w Chełmie. Niektórzy ścigali się ze sobą, inni próbowali swoich sił przy asekuracji kolegów lub z pingwinkiem.
Jak to na ślizgawce, każdy trochę jechał i trochę leżał na lodzie. Ani padający śnieg, ani zimno nikomu nie przeszkadzały. Wszyscy ukończyli jazdę cali i zdrowi, wyrażając wielka chęć na jej powtórkę. Później bardzo smakowały wszystkim kebaby i pizze.

Czytaj więcej...

  5. stycznia 2019 roku nasi artyści ze Szkolnego Zespołu Wokalnego STONE prowadzonego przez Panią Renatę Górkę prezentowali swoje talenty przed publicznością zgromadzoną w Dworku „Pan Tadeusz” w Żółtańcach. Święty Wieczór to kresowe misterium artystyczne. Pomysłodawcą imprezy jest Stanisław Kuć, członek Rady Nadzorczej SKOK im. Z. Chmielewskiego, przy zaangażowaniu Gminy Chełm.

Czytaj więcej...

NAGRODZENI W II EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO POD HASŁEM „HAŁAS SZKODZI ZDROWIU”

W grudniu 2018 r. uczniowie klas I - III oraz wychowankowie oddziału przedszkolnego brali udział w II edycji Wojewódzkiego Konkursu pod hasłem: "Hałas szkodzi zdrowiu", którego celem było uwrażliwienie najmłodszych dzieci na szkodliwość hałasu i zachęcenie ich do cichszych form zabawy.
Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:

Konkurs plastyczny dla klas „0”
III miejsce - Julia Skibińska /op. pani Anna Kozyrska/

Konkurs literacki dla uczniowie klas I-III szkół podstawowych
Wyróżnienie:
Nikola Imbirowicz ucz. kl. I /op. pani Barbara Szczygieł/
Julia Strelczuk ucz. kl. II /op. pani Barbara Demczuk Popielnicka/

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.


 

   12 grudnia 2018r. dzieci z Punktu Przedszkolnego spotkały się z swoimi rodzicami na przedświątecznych warsztatach w Świetlicy Wiejskiej w Stachosławiu.
   Po zaprezentowaniu krótkich programów artystycznych dzieci wraz z rodzicami zabrały się do pracy. W rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie kolęd powstały pełne uroku ozdoby i dekoracje świąteczne. Wszystkim towarzyszył dobry humor, radość tworzenia. Ta wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.
   Bardzo serdecznie dziękujemy za zorganizowanie warsztatów pani Urszuli Jawornickiej i pani Magdalenie Kowalskiej.

   

View the embedded image gallery online at:
http://spkamien.edu.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIda89589e2c3

 


 

 

 To Mikołaj, to Mikołaj,

to Mikołaj Święty.

To Mikołaj, to Mikołaj 

niesie nam prezenty.

             6 grudnia 2018r. odwiedził nas długo wyczekiwany Gość - Święty Mikołaj. Przywitaliśmy Go radosnymi piosenkami, wyrecytowaliśmy wiersze, po czym Mikołaj rozdał nam prezenty. Mikołaju dziękujemy za przybycie do naszego Punktu Przedszkolnego, obiecujemy, że będziemy grzeczni i zapraszamy za rok!

  

View the embedded image gallery online at:
http://spkamien.edu.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId09772e0283

 


 

 

                Dnia 12 grudnia 2018r. Bibliotekę Gminną w Strachosławiu odwiedziły dzieci z Punktu Przedszkolnego. Bibliotekarka - pani Urszula Jawornicka w bardzo przystępny sposób opowiedziała o bibliotece, a także o sposobie z niej korzystania. Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Każdy przedszkolak wyszedł biblioteki z uśmiechem na twarzy i obietnicą, że wróci do biblioteki aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://spkamien.edu.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdc65dba8df8

 


 

Magiczne jasełka szkole w Kamieniu

Uczniowie klasy II, III oraz V i oddziału 0 przygotowali pod opieką Pani Barbary Demczuk Popielnickiej, a także Pani Agaty Skibińskiej piękne widowisko wprowadzające społeczność szkolną oraz zaproszonych gości w przedświąteczny czas oczekiwania na narodziny świętego dzieciątka Jezus. Było nastrojowo, magicznie i bardzo profesjonalnie. Nasi uczniowie wiedzą jak oczarować publiczność, życząc dalszych sukcesów scenicznych liczymy na kolejne piękne wrażenia artystyczne przy okazji następnych przedstawień. Ciepłe życzenia otrzymaliśmy m.in. od Pana Dariusza Stockiego Wójta Gminy oraz Pana Harcmistrza Ryszarda Nagrodzkiego komendanta Chorągwi Lubelskiej ZHP w Chełmie.

  

View the embedded image gallery online at:
http://spkamien.edu.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId6a14a348a2

 


 

W dniu 18.12.2018r. drużyna harcerska z naszej szkoły -  uczestnicy Betlejemskiego zlotu ZHP na Głodówce w Zakopanem – wraz z komendantem ZHP harcmistrzem Ryszardem Nagrodzkim uroczyście przekazała Betlejemskie Światełko Pokoju Staroście powiatu chełmskiego. Harcerze zaśpiewali obecnym piosenkę pt. „Światło z Betlejem”. Na pamiątkę pobytu w starostwie otrzymali drobne upominki.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://spkamien.edu.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId679ba462ba

 

W dniach 14 – 16 grudnia 2018 r. 13. Drużyna Harcerska ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez Komendę Hufca ZHP w Chełmie do Krakowa i Zakopanego. Był to Ogólnopolski Zlot Harcerzy, którzy uczestniczyli w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju. Ponadto nasi harcerze spotkali się na zbiórce z drużyną harcerską z Krakowa, zwiedzali Rynek Główny, podziemia i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, uczestniczyli  w grach miejskich i warsztatach u druha Szpinaka. Zwiedzali również Zakopane, kupowali pamiątki na Krupówkach i chociaż zmarzli to radośnie podziwiali górski krajobraz w szacie zimowej. Następnie uczestnicząc we mszy świętej byli świadkami przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju – znaku braterstwa, jedności i pokoju. Światło Betlejemskie już płonie w naszej szkole i będzie przekazane dalej, do rąk proboszcza parafii pod wezwaniem Michała Archanioła w Kamieniu oraz do Starostwa Powiatowego w Chełmie.

Wyjazd naszych harcerzy był niezapomnianą przygodą, wspaniałym przeżyciem, możliwością rozwoju duchowego oraz lekcją przyjaźni, braterstwa
i samodzielności, integracją drużyn harcerskich z całej Polski, okazją do niezapomnianych wrażeń. Wszyscy uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami; panią J. Wojciszko i panią K. Skrzypek wrócili zmęczeni ale i szczęśliwi późno w nocy. Zapewne za rok wybierzemy się ponownie i już nie możemy się doczekać.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://spkamien.edu.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId65c0c737c9


 

W bieżącym roku szkolnym 33 uczniów z klas IV-VIII wzięło udział w Ogólnopolskich Olimpiadach ,,Olimpus” z różnych przedmiotów. Oto lista laureatów i uzyskane miejsca.

Biologia:

Lena Michałowska  (6)- kl. Vb, Elżbieta Dżaman (10)- kl. Vb, Natalia Gąsiorowska (10)- kl.Vb 

Michał Lewczuk (11)- kl.VIII; nauczyciel przygotowujący: mgr Agnieszka Stachowicz

Geografia

 Aleksandra Kozyrska  (5)- kl.VII, Kacper Klekot (7)- kl.VII, Michał Skibiński (8)- kl.VII;

nauczyciel przygotowujący: mgr Agnieszka Stachowicz

Język angielski

Hanna Wojtiuk  (9)- kl.IV, Katarzyna Kołtun (14)- kl.IV, Hanna Łysy (8)- kl.Va, Jagoda Kurzępa (8)- kl.Vb, Aleksandra Wójcik (11)- kl.Vb, Natalia Wazelin (10)- kl.VI; nauczyciel przygotowujący: mgr Dorota Malinowska

Język polski

Michał Lewczuk (5)- kl.VIII, Klaudiusz Kwiatkowski (10)- kl.VIII, Jakub Łopuszyński (11)- kl.VIII; nauczyciel przygotowujący: mgr Marta Kołtun

Matematyka

Aleksandra Kozyrska (3), Kacper Klekot (5)- kl.VII, Michał Lewczuk (7); nauczyciel przygotowujący: mgr Wioletta Michalczuk

            Tytuł Szkolnego Omnibusa zdobył uczeń klasy VIII - Michał Lewczuk.

                                                                                            Wielkie Gratulacje!

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.