foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego.” - słowa te wybrzmiały podczas uroczystej gali zakończenia roku szkolnego 2018/2019 i pożegnania absolwentów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu. Uroczystość rozpoczęto Ceremoniałem „Przysięgi Absolwenta”. Nie zabrakło również części artystycznej w wykonaniu uczniów klasy ósmej oraz uczniów klas młodszych. Następnie absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem i nagrody książkowe.

Czytaj więcej...

1 kwietnia 2019 roku czternastu uczniów z kl. I-III naszej Szkoły wzięło po raz pierwszy udział w konkursie przedmiotowym o zasięgu ogólnopolskim Synapsik „MEN”. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu treści edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz z języka angielskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe o różnym stopniu trudności, dostosowane do ich wieku. Najlepsze wyniki, a tym samym tytuł Laureata uzyskali: Bartosz Kołosiński (94,00%), Filip Malinowski (92,00%) - kl. II, Julian Jaworski (90,40%) - kl. I. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Czytaj więcej...

18 czerwca 2019 r. w punkcie przedszkolnym odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Dzieci przedstawiły montaż taneczno - muzyczny. Po części artystycznej pani Dorota Adamczyk, dyrektor Szkoły wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola oraz książki. W dalszej części przedstawiciele rodziców i dzieci złożyli na ręce pań słowa podziękowań za opiekę i wychowanie dzieci. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspominanie chwil spędzonych w przedszkolu.
Życzymy wspaniałych słonecznych i bezpiecznych wakacji!!!

Czytaj więcej...

Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej Szkoły z wielkim entuzjazmem przystąpili do udziału w XXI Powiatowym Konkursie Plastycznym „Kolorowa pasieka”. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży znaczenia oraz roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz inspirowanie do własnej pracy twórczej. W konkursie wzięli udział uczniowie z kl. I-III i IV- VIII.

Czytaj więcej...

Akcja zbierania nakrętek dla Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych „Przytulisko” zakończona i podsumowana.
Jesteście wspaniali, bo dzięki Wam wielu podopiecznych Stowarzyszenie otrzyma niezbędną pomoc i wsparcie. Dziękujemy. 
Samorząd Uczniowski

Czytaj więcej...

Przyrzeczenia składa się w momencie otrzymania najwyższego odznaczenia harcerskiego – Krzyża Harcerskiego i Odznaki Zuchowej. Wyróżnienie to jest podsumowaniem długiej drogi jaką przeszedł harcerz i zuch. Dla naszych „biszkoptów” ten czas wynosił 10 miesięcy. Dopuszczenie do złożenia przyrzeczenia to nagroda za osiągnięcia, za działanie w drużynie, czy gromadzie i godne jej reprezentowanie, za prezentowanie wzorowej postawy oraz za nabytą wiedzę. Takie właśnie wydarzenie miało miejsce 14 czerwca 2019 roku.

Czytaj więcej...

30 maja 2019 r. na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie odbyło się podsumowanie 13. edycji Okręgowego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Dziedzictwo Natury”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Pani Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty. Komisja konkursowa oceniała prace w czterech kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej...

Na tę noc przedszkolaki czekały od dawna. Z 14 na 15 czerwca 2019 r. nasze przedszkole zamieniło się w okręt piracki, a dzieci w kamratów, którzy pod wodzą kapitana Haka wyruszyli na poszukiwanie skarbu. Po włożeniu pirackich czapek i zjedzeniu kawałka cytryny dzieci zostały pasowane na piratów i odśpiewały piracki hymn. Następnie kierując się znakami, miały za zadanie odnaleźć tuby, w których znajdowały się zadania wymagające od nich nie lada odwagi, zaradności i współpracy.

Czytaj więcej...

W sali gorąco. Wychowankowie punktu przedszkolnego wybrali się na dwór, aby oddać się wspaniałej zabawie plastyczno-sensorycznej, czyli malowaniu na folii stretch. Niezwykle zgodnie i twórczo oddawali się swoim własnym natchnieniom co zaowocowało pięknym wytworem artystycznym. Całości towarzyszyło dużo radości i śmiechu. Z pewnością niebawem znów uzbrojeni w pędzle rozwiniemy między drzewami folie.

Czytaj więcej...

12.06.2019 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Zagrody „Alpaka”. Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się alpakom i nakarmić je ich ulubionym przysmakiem – marchewką, a także poznać inne zwierzęta. Wszystkie one okazały się bardzo przyjazne. Dzieci wysłuchały informacji o zwierzętach, ich zwyczajach oraz sposobach opiekowania się nimi. Był także czas na zabawy na świeżym powietrzu i na przejażdżkę ciuchcią. Pełne wrażeń wróciły dzieci do przedszkola.
Dziękujemy państwu Barbarze i Jackowi Waszczukom za miłe przyjęcie i pokazanie swoich niezwykłych podopiecznych.

Czytaj więcej...

W dniu 12.06.2019 r. przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do remizy strażackiej, gdzie Pan Jacek Waszczuk Komendant Gminny OSP w Kamieniu zaprezentował sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Dzieci oglądały różnorodne wozy strażackie, a także sprzęt gaśniczy i ratunkowy. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować policzyć węże strażackie. Zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez tę formację mundurową, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia: pożaru, burzy oraz wypadku.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami III Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego Poświęconego Historii i Topografii Miasta Lublin „Historyczne miejsca, historyczne postacie – 450 lat Unii Lubelskiej”:
• Katarzyna Dżaman – II miejsce w kategorii literackiej klas VII;
• Elżbieta Dżaman – III miejsce w kategorii literackiej klas VII;
• Martyna Strelczuk – I miejsce w kategorii plastycznej klas V.

Czytaj więcej...

W dniu 11.06.2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Patrona Szkoły. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel. Na początku wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej, a następnie delegacja uczniowska wspólnie z dyrektorem Szkoły zapalili znicz pod pomnikiem naszego patorna, który znajduje się przed naszą szkołą od 11.11.2018 r. W dalszej części została przedstawiona prezentacja dotycząca życia Tadeusza Kościuszki. Na zakończenie uroczystości odbył się konkurs wiedzy z nagrodami, w którym uczniowie z wielkim zapałem odpowiadali na pytania dotyczące patrona. 

Czytaj więcej...

10.06.2019 r. uczniowie klasy VII, w ramach realizowanego na lekcjach geografii projektu pod hasłem „Moja Mała Ojczyzna”, wzięli udział w rajdzie rowerowym. Głównym celem wyjazdu było dokonanie obserwacji terenowych i wykonanie dokumentacji fotograficznej najciekawszych miejsc gminy Kamień. Uczniowie poznali część Chełmskiego Parku Krajobrazowego czyli rezerwat przyrody „Roskosz”.

Czytaj więcej...

Góra Grosza 2018 r.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz pracownikom Szkoły, którzy włączyli się w akcję pomocy innym, bo tylko własnym przykładem wychowamy kolejne pokolenia młodych mieszkańców gminy Kamień.

Czytaj więcej...

Z ogromną dumą informujemy, że uczennica klasy VII- ALEKSANDRA KOZYRSKA została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Poleski Park Narodowy obszarem chronionym”. Jest to jeden z 3 najważniejszych i najtrudniejszych konkursów biologicznych, wymagający ogromnej wiedzy i odporności psychicznej. Ola przeszła eliminacje szkolne i okręgowe, osiągając tytuł finalisty konkursu. W ostatnim jego etapie, który odbył się 06.06.2019 r. w siedzibie Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie rywalizowała z najlepszymi uczniami z całej Polski. Po części pisemnej komisja konkursowa zakwalifikowała do etapu finałowego tylko 10 uczniów, a wśród nich także Olę. Etap ustny obserwowali wszyscy zebrani. Mimo, że był on niezwykle stresujący, nasza uczennica poradziła sobie z pytaniami bardzo dobrze. Ostatecznie zajęła V miejsce w Polsce!!! Ponieważ w/w konkurs objęty jest patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie, Ola poza rzeczową nagrodą uzyskała jako laureatka dodatkowe punkty doliczane podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

„MOC NATURY" z okazji Święta Ziemi.
Uczniowie klasy VI w czasie lekcji przyrody zrealizowali projekt geograficzny pod hasłem: „W podróży przez strefy klimatyczne Ziemi”. W efekcie czego powstało przedstawienie pod tytułem „Moc Natury”, które uświetniło szkolne obchody Dnia Ziemi. Każdy z szóstoklasistów przygotował część scenariusza i wniósł pomysły na scenografię do tego występu. Dzięki wspólnym staraniom powstała piękna opowieść, ucząca szacunku do każdej istoty żywej.

Czytaj więcej...

AKTYWNIE CHRONIMY PRZYRODĘ i ODNOSIMY SUKCESY!
W bieżącym roku szkolnym Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych i Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie zorganizował wojewódzki konkurs przyrodniczy pod hasłem: „Chronimy Dziuplaki”. Wziął w nim udział uczeń z klasy VI naszej szkoły- Olaf Watrakiewicz. Konkurs był dość pracochłonny i wymagał od uczestnika wiele cierpliwości oraz umiejętności pracy w terenie, zdolności technicznych, komputerowych oraz krasomówczych. Olaf musiał pozyskać bardzo wiele informacji o różnych gatunkach ptaków, typach budek lęgowych i sposobach ich zakładania.

Czytaj więcej...

DOSTALIŚMY SIĘ DO II ETAPU KONKURSU PLASTYCZNEGO -
„BEZPIECZNIE NA WSI: MASZYNA PRACUJE, A DZIECKO OBSERWUJE".

W 2019 roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowało IX edycję konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”, kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.