Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

Informacja dla Uczniów i Rodziców:

- zakończenie roku szkolnego 2020/2021 dla uczniów klas I – VIII i punktu przedszkolnego – godz. 8.00 w salach lekcyjnych;

- dowóz uczniów i przedszkolaków dojeżdżających do szkoły (przyjazd) bez zmian, powrót około godz. 9.00;

- zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym o godz. 10.00, powrót dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego bez zmian (około godz. 13.00);

- ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią Covid-19, organizujemy wyłącznie spotkania uczniów z wychowawcą.

,,Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha” to słowa Obietnicy, które zostały wypowiedziane przez nowo przyjęte zuchy IV Gromady Przyjaciele Zielonego Lasu w dniu 21 czerwca 2021 r.
Składanie Obietnicy Zucha jest świętem Gromady, a także najważniejszym i najbardziej uroczystym dniem w życiu zuchów. W trakcie tej uroczystości zuchy musiały wykazać się znajomością Prawa Zucha oraz zaliczyć wszystkie próby, które dostarczyły wiele radości.
Zbiórka zakończyła się ogniskiem, które na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Uroczystość przygotowały drużynowa Barbara Szczygieł oraz przyboczna Anna Kozyrska.

Czuwaj!

W maju uczniowie klasy I: Aleksandra Nafalska i Fabian Stopa  brali udział w 40. Powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Rejowcu. Z przyjemnością informujemy, że Fabian Stopa otrzymał tytuł laureata i został nominowany do etapu wojewódzkiego

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy drugiej Natalia Kołtun zajęła II miejsce w VI POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI PRZYRODNICZEJ „Tobie Ziemio śpiewam!” /kategoria soliści/ , którego organizatorami byli Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dorohusku oraz Starostwo Powiatowe w Chełmie. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań muzycznych wśród dzieci i młodzieży oraz promocję walorów przyrodniczych naszego kraju.
Opiekunem laureatki była pan Anna Kozyrska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

Uczeń klasy II – Kuba Rudzki zajął I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z języka angielskiego za co otrzyma grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową. Kolejnym laureatem (VI miejce) została Natalia Kołtun, która otrzyma dyplom laureata.

Olimpiada OLIMPUSEK z języka angielskiego przeznaczona była dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Olimpiada pozwoliła uczestnikom sprawdzić wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów.

Uczniów do konkursu przygotowywała p. D. Malinowska.

GRATULACJE!!!

Miło nam poinformować, że uczennica kl. VII b Klaudia Kryszczuk zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Zabawka Przyszłości” zorganizowanym przez  Katedrę Pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Uczennica samodzielnie zaprojektowała, wykonała i opisała „Zabawkę Przyszłości”. Praca zatytułowana „Robot CLOI” została docenione przez komisję.

Klaudia otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe. Opiekunem była p. Wioletta Michalczuk.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły – Nikola Imbirowicz zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Zaśpiewała piosenkę pt. „Princesses Don’t Cry” wokalistki Aviva. Organizatorem I Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej było Stowarzyszenie Edukator w Łomży oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czułczycach. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych z powiatu chełmskiego. Celem konkursu było promowanie uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży, rozwijanie ich zdolności wokalnych oraz językowych oraz motywowanie do nauki języków obcych w przyjemny i kreatywny sposób.

Opiekunem była p. D. Malinowska.

 WIELKIE BRAWA DLA NASZEJ UCZENNICY!!!

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym roku z tej okazji odbył się w naszej szkole konkurs pod hasłem: ,,Uśmiech Ziemi”, którego uczestnicy mieli dokonać obserwacji przyrodniczych w terenie i swoje spostrzeżenia przedstawić w formie artystycznej. Uczniowie ,,spotkali się’’ z żyjącymi obok nich organizmami. Dostrzegli ,,uśmiechy Ziemi’’ w postaci kolorów kwiatów, zapachów, kształtów, odgłosów. Powstały ciekawe obrazy i przestrzenne formy plastyczne. Uczniowie, którzy przygotowali najciekawsze prace zostali nagrodzeni. Gratulujemy laureatom konkursu:

I miejsce: Kacper Gąsiorowski, Natalia Kołtun

II miejsce: Ernest Dulba, Aleksandra Wójcik

III miejsce: Martna Strelczuk, Zuzanna Wawrzycka

Ponadto, uczniowie kl. IV- VIII uczestniczyli w webinariach z ekspertami, które zostały przygotowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Tematy spotkań z uczniami:

  • „System klimatyczny Ziemi, co to cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany?” – wykład fizyka dr Aleksandry Kardaś (UW).
  • „Co mogę zrobić dla klimatu?” – wykład psychologa dr Magdaleny Budziszewskiej (UW).
  • Warsztat kulinarny z Jagną Niedzielską – zwracający uwagę na problem marnowania żywności.
  • Warsztat „ubraniowy” z Katarzyną Wolszczak – podkreślający kwestie odpowiedzialnej, zrównoważonej mody.

Organizatorem w/w przedsięwzięć była nauczycielka geografii- p. Agnieszka Stachowicz.

Czytaj więcej...

W roku szkolnym 2020/2021 najmłodsi uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik MEN. W wiosennej edycji konkursu Synapsik MEN wzięło udział 14 uczniów z klas I- III. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy z zakresu treści edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz z języka angielskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe o różnym stopniu trudności. Najlepsze wyniki, a tym samym tytuł Laureata uzyskały 2 uczennice z klasy trzeciej:

  • Oliwia Dyć 90,5 %
  • Nikola Imbirowicz 90,5 %

Warto dodać, że wśród uczniów, którzy wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Synapsik „MEN” znalazły się także osoby, którym udało się uzyskać 100% z niektórych edukacji, co bardzo cieszy, a jednocześnie motywuje uczniów do włączania się w kolejne konkursy wiedzowe.

Podsumowaniem konkursu będzie: wręczenie uczestnikom dyplomów i drobnych upominków.

Miło nam poinformować, że uczeń klasy I Fabian Stopa został wyróżniony II. Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Mój dziecięcy świat”. Spotkanie podsumowujące konkurs odbyło się w formie zdalnej, w którym uczestniczyli recytatorzy, nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele komisji.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczennica Lena Michałowska zajęła III miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim "I ty możesz zostać bajkopisarzem" zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 im. H. Ch. Andersena w Radomiu. Pisząc baśń pt. „Dziewczynka z cichego miasteczka”,  wykazała się pomysłowością, oryginalnością i kunsztem języka. Otrzymała dyplom oraz cenne nagrody rzeczowe.

Uczennicę do konkursu przygotowywała p. Aneta Stadnik.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Miło nam poinformować, że uczennica Martyna Michalczuk została wyróżniona w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Od Ciebie zależy, co wiesz, co czujesz i co potrafisz” zorganizowanym przez Towarzystwo Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Toruniu. Nasza ósmoklasistka napisała opowiadanie, które zostało docenione przez komisję. Otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe. Uczennicę do konkursu przygotowywała p. Aneta Stadnik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Z przyjemnością zawiadamiamy o kolejnym sukcesie naszych uczniów. W kwietniu wzięliśmy udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pod hasłem: „Cztery ekosystemy – woda, las, torfowisko, łąka”, który zorganizował Poleski Park Narodowy. W konkursie wzięło udział łącznie 345 osób. Komisja konkursowa oceniła prace, uwzględniając wykonanie oraz zrealizowanie tematu. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się znajomością 4 zróżnicowanych środowisk parku i w swojej wizji artystycznej pokazać charakterystyczną faunę i florę zamieszkującą określone tereny. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców i osoby wyróżnione.

Wyniki:
II miejsce- Lena Michałowska kl. VII b (opiekun Agnieszka Stachowicz)
III miejsce- Katarzyna Kołtun kl. VI (opiekun Agnieszka Stachowicz)
wyróżnienie- Łukasz Kozyrski kl. VII a (opiekun Agnieszka Stachowicz)
wyróżnienie- Wiktoria Dżaman kl. II (opiekun Anna Kozyrska)

Wielkie gratulacje!

Czytaj więcej...

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że laureatami XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy ” eliminacji powiatowych tegorocznego konkursu w I grupie wiekowej (klasy 0 – 3) zostali:
Katarzyna Wypychiewicz ucz. kl. III /op. p. Barbara Szczygieł/ - VI miejsce
Fabian Stopa ucz. kl. I /op. p. Agata Skibińska/ - wyróżnienie
Wiktoria Dżaman ucz. kl. II /op. p. Anna Kozyrska/ - wyróżnienie

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

We wtorek 16 marca 2021 r. uczniowie klasy drugiej pod opieką pani Anny Kozyrskiej w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Drugoklasiści z przyniesionych owoców przygotowywali pyszną i zdrową sałatkę owocową. Wykonanie sałatki poprzedzone zostało pogadanką o wartościach odżywczych owoców oraz ich wpływie na organizm młodego człowieka. Najprzyjemniejszą częścią zajęć była wspólna degustacja sałatki.
Reasumując zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości oraz pozwoliły wcielić się w rolę prawdziwych kucharzy.

Czytaj więcej...

W marcu 2021 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w XX Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Poezji Powstańczej i Patriotycznej w Wojsławicach Kolonii, którego celem było propagowanie wartości patriotycznych i kształtowanie wrażliwości duchowej młodego pokolenia.
Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostały:

W kategorii literackiej:
Emilia Kiełbowicz z kl. VII a – III miejsce (op. Aneta Stadnik);
W kategorii muzycznej:
Julia Skibińska z kl. II – III miejsce (op. Anna Kozyrska),
Katarzyna Kołtun z kl. VI – II miejsce (op. Anna Kozyrska)

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Chełmie.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.