Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

Świetlica

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się i głosowania na ,,Choinkę dobrych życzeń” uczniów naszej placówki w konkursie ,,O! Choinka!”
zorganizowanym przez Galerię Chełm. Tylko dzięki Państwa zaangażowaniu mamy szansę wygrać. Aby zagłosować podczas wizyty w chełmskiej galerii należy pobrać kupon na stoisku obok wystawy iuzupełniony wrzucić do urny. Głosowanie trwa od 28 listopada do 9 grudnia 2023 r. Liczymy na Państwa zaangażowanie.

O Choinka

Czytaj więcej...

27 listopada 2023 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego na plakat „Mikołaj Kopernik i jego czasy”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu Chełma i powiatu chełmskiego. Celem konkursu było włączenie się w obchody Roku Mikołaja Kopernika.
Miło nam poinformować, iż wśród nagrodzonych znaleźli się:
I miejsce: Julia Strelczuk (uczennica klasy VII)
Wyróżnienie: Oskar Jakimiuk (uczeń klasy VII) oraz Michał Sędłak (uczeń klasy V)
Opiekunem uczniów była pani Anna Kozyrska.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

20 listopada 2023 r. uczniowie Naszej Szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Uchwalona w 1989 roku Konwencja o prawach dziecka gwarantuje wszystkim dzieciom równość wobec prawa. Każde dziecko, bez względu na swoje pochodzenie, narodowość, przynależność etniczną, kolor skóry, wyznawaną religię, status społeczno-ekonomiczny ma takie same prawa. Wszędzie na świecie prawa dziecka powinny być respektowane. Edukacja o prawach dziecka ma ogromne znaczenie! Prawa chronią dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Z kolei przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala im uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami.W ramach tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko lub mieli niebieski dodatek jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.Uczniowie klasy VII przygotowali apel, podczas którego przypomniano Prawa Dziecka. Odbył się „ niebieski marsz”, w którym uczestniczyły dzieci z punktu przedszkolnego. Był to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie.

#unicefpoland
#WorldChildrensDay

Czytaj więcej...

16 listopada 2023r. odbył się XX Powiatowy Konkurs Piosenki Legionowej, organizowany przez Szkołę  Podstawową w Żmudzi i Urząd Gminy Żmudź. Do konkursu przystąpiły szkoły z powiatu chełmskiego, rywalizując ze sobą w grupach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz VII-VIII, w kategoriach: solista i zespół. Głównym celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci pieśni legionowych, a także promocja młodych talentów. W tym roku szkolnym naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy drugiej, którzy pod kierunkiem Pani Barbary Szczygieł, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne na scenie przy szerszej publiczności. W repertuarze muzycznym naszych wykonawców znalazły się utwory: „Białe róże”, „Jest takie miejsce…”, 11 Listopada – Niepodległość trudne słowo” oraz „ Ułani, ułani”. Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom i wielkie zaangażowanie. Po wysłuchaniu najmłodszych wykonawców, jury wytypowało i nagrodziło zwycięzców w kategorii:                   

SOLIŚCI

Tytuł Laureata,  III miejsce otrzymała Maja Szpindowska,

ZESPOŁY WOKALNE

Tytuł Laureata, III miejsce otrzymał Zespół wokalny „Wolne ptaki” w składzie: Antoni Malinowski, Maja Szpindowska, Jagoda Klekotiuk,  Aleksandra Grzywny, Martyna Rzepka.

Dziękujemy uczestnikom za piękne występy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...

26 października 2023 r. w PT KRUS w  Chełmie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: „Mądrze postępujesz, wypadku nie spowodujesz”. Hasło, które przyświecało kolejnej kampanii prewencyjnych działań  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego miało na celu wskazanie sytuacji niebezpiecznych podczas korzystania z maszyn rolniczych, szukania sposobów ich likwidowania, a tym samym zmniejszenie liczby wypadków z ich udziałem.

Laureatem IV miejsca w kategorii klas starszych została Julia Skibińska uczennica kl. V (opiekun p. Anna Kozyrska)

W kategorii klas 0-IV wyróżnienie otrzymała Julia Grabowska uczennica kl. II (opiekun p. Barbara Szczygieł).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

W ramach działań profilaktycznych promujących zdrowy styl życia, uczniowie kl. II pod kierunkiem wychowawczyni Pani Barbary Szczygieł przygotowali dla najmłodszych dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz uczniów klas młodszych inscenizację pt. „Jarzynowa awantura”. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Występ drugoklasistów miał na celu zachęcenie rówieśników do częstego spożywania warzyw i owoców.

Czytaj więcej...

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

i nie ma prawa do przyszłości”.

                                              Józef Piłsudski

10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja historii – uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie kl. II, IV oraz VI wraz z wychowawcami przygotowali i zaprezentowali program artystyczny, w którym jak w lustrze odbiły się losy polskiego narodu. O symbolicznej godz. 11.11 zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego” w ramach szóstej edycji akcji „Szkoła do hymnu”.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Gminy Kamień.

Czytaj więcej...

9 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na wycieczkę do Chełmskich Podziemi Kredowych. Wizytę rozpoczęło tradycyjne kołatanie do wrót królestwa Ducha Bielucha. Spacer kredowymi korytarzami dostarczył nam niezapomnianych wrażeń, a największą atrakcją było spotkanie z legendarnym Duchem Bieluchem. Mieliśmy okazję pomyśleć o swoich życzeniach w jednej z komnat i.... wtedy przybył Duch Bieluch! Nie zapomnimy szybko tej wyprawy, a Was, czytelnicy, nakłaniamy do odwiedzenia podziemnego królestwa Ducha Bielucha – władca podziemi powiedział, że jeżeli nakłonimy kogoś na wycieczkę pod powierzchnię Chełma, to szanse na spełnienie naszych życzeń wzrosną, zatem – pomóżcie nam je spełnić!

Czytaj więcej...

Podczas jesiennych zabaw plastycznych dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały różne rzeźby z masy solnej. Zadanie nie sprawiało większych problemów. Powstały ładne figurki o różnych kształtach oraz płaskorzeźby. Zabawa z masą solną była wspaniałą okazją do rozwijania sprawności manualnej, ale przede wszystkim sprawiła dzieciom wiele radości.

Czytaj więcej...

Grzegorz Kasdepke to autor książek szczególnie ulubionych przez dzieci. Przygody Detektywa Pozytywki i wielu innych bohaterów zachęcają do sięgania po tę znakomitą i wartościową lekturę.6 listopada Chełmska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie z tym autorem, w którym, w imieniu dzieci naszej szkoły, uczestniczyła uczennica klasy III – Zuzanna Smolira. Pan Grzegorz po zakończeniu odpowiadał na pytania dzieci i podpisywał swoje książki. W naszej szkolnej bibliotece od teraz można już wypożyczyć książki z autografem Pana Grzegorza.
Wszystkich, nie tylko wielbicieli książek, zachęcamy do czytania. To fantastyczna przygoda!

Czytaj więcej...

W listopadzie w klasie III rozpoczęła się akcja pod hasłem „Andersenada”, która jest realizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.Celem jej jest zapoznanie dzieci z osobą Hansa Christiana Andersena i jego twórczością. Uczniowie słuchają najpiękniejszych baśni czytanych przez rodziców.„Andersenada” zakończy się konkursem literackim skierowanym do uczniów młodszych klas.

Czytaj więcej...

8 listopada uczniowie klasy III w zajęciach edukacyjnych z przyrody uczestniczyli na ścieżce dydaktycznej Nadleśnictwa Chełm. Przy pięknej pogodzie, wśród szeleszczących liści i w jesiennej scenerii, treści dotyczące warstwowej budowy lasu zostały przyswojone wyjątkowo łatwo. Z wielkim skupieniem i uwagą dzieci słuchały słów p. Oli, obserwowały środowisko leśne, rozpoznawały gatunki drzew, ptaków i wsłuchiwały się w odgłosy lasu. Spotkanie zakończyło się skomponowaniem bukietu z kolorowych liści oraz pieczeniem przy ognisku smakowitych kiełbasek. Było cudownie!

Czytaj więcej...

Podczas Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania i eliminacji do VI Regionalnym Konkursu Pięknego Czytania wybrano naszych szkolnych mistrzów czytania: w kategorii klas I - III został nim uczeń kl.  III Michał Jakimiuk, w kategorii klas IV - VI, mistrzynią czytania została uczennica kl. V Katarzyna Wawrzycka, a w kategorii klas VII - VIII, najlepszą czytelniczką została uczennica kl. VII Lidia Waszczuk. Nasi mistrzowie czytania, a więc Michał Jakimiuk, Katarzyna Wawrzycka i Lidia Waszczuk reprezentowali naszą szkołę wraz z opiekunem p. Anną Stefanek w VI Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania - Książkowe Podróże 2023, który odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie 8 listopada 2023 r. Uczniowie, za swoją piękną postawę i umiejętności czytelnicze otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci książek, serdecznie gratulujemy naszym uczniom i zachęcamy wszystkich do odwiedzania biblioteki, wypożyczania oraz czytania książek.

Czytaj więcej...

Podczas realizacji zadań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka szkolna wraz z uczennicami z kl. V i VI organizuje dla uczniów kl. I - III oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym "Czytające Przerwy". Zadanie to polega na czytaniu bajek, opowiadań i wierszyków przez chętne uczennice z kl. V i kl. VI dla młodszych uczniów i dzieci z Oddziałów Przedszkolnych. Bajki , baśnie i legendy są również czytane przez nauczycieli i innych uczniów podczas zajęć świetlicowych. Czytające przerwy to czytanie krótkich fragmentów książek z naszej szkolnej biblioteki, które zachęcały młodszych uczniów do samodzielnego czytania. A oto fotorelacja z realizacji tych zadań:

Czytaj więcej...

26 października 2023 r. w PT KRUS w Chełmie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: „Mądrze postępujesz, wypadku nie spowodujesz”. Hasło, które przyświecało kolejnej kampanii prewencyjnych działań Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego miało na celu wskazanie sytuacji niebezpiecznych podczas korzystania z maszyn rolniczych, szukania sposobów ich likwidowania, a tym samym zmniejszenie liczby wypadków z ich udziałem. Laureatem IV miejsca w kategorii klas starszych została Julia Skibińska uczennica kl. V
(opiekun p. Anna Kozyrska) W kategorii klas 0-IV wyróżnienie otrzymała Julia Grabowska uczennica kl. II (opiekun p. Barbara Szczygieł).
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Godziny dostępności nauczycieli SP w Kamieniu– listopad 2023 r.

L.p.

Imię i nazwisko

Dzień tygodnia

Godzina

1.

Agnieszka Baran - Reducha

06.11.2023; 13.11.2023; 20.11.2023; 27.11.2023 poniedziałki

12.00-13.00

2.

Paweł Łapiński

 wtorki 13.00-14.00

3.

Barbara Demczuk - Popielnicka

09.11.2023; 16.11.2023; 23.11.2023;30.11.2023 Czwartki

10.00-11.00

4.

Mariusz Prystupa

poniedziałki

11.15-12.15

5.

Agnieszka Stachowicz

 środy  10.00-11.00

6.

Wioletta Michalczuk

06.11.2023

15.11.2023

24.11.2023

27.11.2023

14.00-15.00

13.00-14.00

12.00-13.00

14.00-15.00

7.

Aneta Stadnik

09.11.2023; 16.11.2023; 22.11.2023; 29.11.2023 

12.00-13.00

8.

Izabela Harcej

 10 .11.2023, 24.11.2023   11.30-12.30

9.

Anna Kozyrska

07.11.2023; 14.11.2023; 21.11.2023; 28.11.2023;

10.15-11.15

10.

Barbara Szczygieł

10.11.2023; 17.11.2023;  24.11.2023; piątki

8.15-9.15

11.

Natalia Drzazga

ponieedziałki 

wtorki

12.00-12.30

12.00-12.30

12.

Ewa Tabiszewska

 środy 12.30-13.30

13.

Daria Karas

 piątki 10.00-11.00

14.

Dorota Malinowska

 poniedziałki 

12.00-13.00

15.

Agata Skibińska

09.11.2023;   16.11.2023;   23.11.2023;  30.11.2023

12.00-13.00

16.

Beata Altmajer

06.11.2023;  13.11.2023; 20.11.2023; 27.11.2023 (Poniedziałek)

10.15-11.15

17.

 Monika Gajewska

06.11.2023; 13.11.2023; 20.11.2023; 27.11.2023 poniedziałki

15.00-16.00

18.

Maria Chmielewska

10.11.2023; 24.11.2023 (piątki)

14.00-15.00

19.

Ks. Radosław Karpiuk

   

20.

Magdalena Gilewicz

 9.11.2023, 23.11.2023 15.00-16.00

21.

Mariola Grabowska

06.11.2023;  13.11.2023;  20.11.2023; 27.11.2023 (poniedziałki)

07.11.2023; 14.11.2023; 21.11.2023; 28.11.2023; (wtorki)

11.00-11.30

11.00-11.30

22.

Elżbieta Gierczak

08.11.2023; 15.11.2023; 22.11.2023; 29.11.2023 (środy)

02.11.2023; 09.11.2023; 16.11.2023;23.11.2023; 30.11.2023  (czwartki)

11.00-11.30

11.00-11.30

23.

Edyta Ośko

09.11.2023; 16.11.2023; 23.11.2023; 30.11.2023

13.00-14.00

24.

Karolina Smolira

poniedziałki

środy

9.30-10.00

8.30-9.00

25.

Teresa Pudłowska

06.11.2023   20.11.2023

12.00-13.00

26.

Anna Stefanek

piątki

13.00-14.00

27.

Stanisława Nafalska

16.11.2023

29.11.2023

30.11.2023

13.55-14.55

14.50-15.20

14.50-15.20

28.

Urszula Wnuk

13.11.2023

27.11.2023

8.15-9.15

8.15-9.15

Zorganizowany przez Samorząd Uczniowski 31 października 2023 r. Dzień Piżamy stał się powodem radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzy zarówno uczniów jak i pracowników naszej szkoły.Tego dnia większość uczniów i tych najmłodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych. Były tygrysy, misie i pingwiny. Dzieciom bardzo podobał się taki nietypowy dzień w naszej szkole. Mamy nadzieję, że zapadnie na długo w ich pamięci.

Dziękujemy również rodzicom, którzy wykazali się dobrym humorem i pozwolili swoim pociechom przyjść do szkoły w piżamach.

Organizator: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

Czytaj więcej...

Za nami obchody Dnia Dyni (Pumpkin Day). Dzięki Samorządowi Uczniowskiemu, dzieci z naszej szkoły poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Poznały także ciekawostki o dyni zarówno w języku polskim jak i angielskim. Miały także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych czytając humory dotyczące dyni w języku angielskim. Kolorem przewodnim tego dnia był oczywiście pomarańczowy i w te barwy nasi uczniowie przyszliśmy ubrani do szkoły. 

W szkole odbył się również kiermasz dyniowych ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Samorządu Uczniowskiego.
Uczniowie dzięki, którym kiermasz ciast mógł powstać to: Pola Ciach, Bartosz Szewczuk, Oliwia Skotak, Maja Petruk, Filip Malinowski oraz Bartosz Kołosiński.
Dziękujemy Rodzicom za wsparcie i zaangażowanie.

Organizator: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

Czytaj więcej...

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.