foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

Dnia 5 kwietnia 2019 r w kl. I odbyły się warsztaty artystyczne pod hasłem: „Wielkanoc tuż, tuż…”.W spotkaniu uczestniczyli Rodzice wraz z dziećmi. Celem zajęć było kultywowanie tradycji wielkanocnych i rozwijanie inwencji twórczej w samodzielnym tworzeniu stroików wielkanocnych. Rodzice zaangażowali się w wykonanie i sprzedaż stroików, z których dochód zostanie przekazany na rzecz Gromady Zuchowej „Przyjaciele Zielonego Lasu”.

Czytaj więcej...

2. kwietnia 2019 r. w naszej Szkole odbyła się otwarta języka angielskiego w klasie 0 dla rodziców.
Na zajęciach dzieci poznały nazwy zawodów oraz akcesoriów przydatnych przy wykonywaniu określonej pracy. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia w rolę policjanta czy lekarza, dzięki czemu chętniej uczestniczyły w zajęciach, ucząc się prawidłowej wymowy nowo poznanych słów. Ponadto uczniowie mieli możliwość wykazania się talentem muzycznym, bowiem nauczyły się piosenki dotyczącej pracy policjanta.

Czytaj więcej...

W ramach realizacji programu „Trzymaj formę” uczniowie z klasy Va podjęli temat zdrowego odżywiania.
Podczas zajęć dowiedzieli się na czym polega zdrowy styl życia oraz jak wielkie znaczenie mają owoce i warzywa w codziennej diecie. Uczniowie teoretyczną wiedzę zdobytą na zajęciach mieli szansę wykorzystać w praktyce, gdyż na chwilę weszli w rolę dietetyka i kucharza. Sami bowiem mieli za zadanie stworzyć przepis na zdrową sałatkę owocową, dbając przy tym o dobór odpowiednich składników, zawierających witaminy, które mają dobroczynny wpływ na organizm. Efektem pracy uczniów była wyborna sałatka, a także plakat, który w graficzny sposób prezentował składniki i ich wartości odżywcze.

Czytaj więcej...

„Katyń…ocalić od zapomnienia”
Strachosław – Kamień – Kamień Kolonia - Pławanice
3 kwietnia 2019 r.

9 lat temu przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu został posadzony Dąb Pamięci poświęcony majorowi Włodzimierzowi Skibińskiemu, który zginął w Charkowie z rąk NKWD w 1940 roku.
Jak każdego roku tak i teraz uczciliśmy jego pamięć uczestnicząc w lekcji historii o charakterze wyjazdowym. Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Strachosławiu.

Czytaj więcej...

W dniu 29.03.2019 r. nasza sala zamieniła się w pracownię plastyczną. Zaproszeni rodzice naszych wychowanków z wielkim zaangażowaniem tworzyli tradycyjne palmy wielkanocne z wykorzystaniem naturalnych materiałów, kolorowej bibuły i wstążek. Kolejne prace wykonywane wspólnie przez dzieci i rodziców przerodziły się w twórczą zabawę i dzięki temu przyniosły wiele radości. W przyjaznej atmosferze postawały niesamowicie pomysłowe ozdoby wielkanocne.
Wszystkim obecnym na warsztatach gościom, rodzicom i dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Czytaj więcej...

22 marca 2019 r. uczennica naszej szkoły Aleksandra Kozyrska z kl. VII wzięła udział w VI Kuźni Młodych Talentów – imprezie towarzyszącej XVII Wojewódzkiemu Festiwalowi Piosenki Anglojęzycznej zorganizowanej przez IV LO w Chełmie.
Celem Kuźni Talentów było rozbudzenie w uczniach motywacji do nauki języka angielskiego, propagowanie elementów zdrowej rywalizacji oraz rozwijanie wrażliwości poprzez kontakt z muzyką.
Uczestnikami kuźni mogli być uczniowie szkół gimnazjalnych oraz podstawowych (klasy 6 – 8) województwa lubelskiego. Kuźnia Talentów odbyła się w dwóch etapach.

Czytaj więcej...

25 marca 2019 r. w naszej szkole gościł Cyrk „Focus”. Zebrane na sali dzieci oraz rodziców zabawiał wesoły klaun Maniuś i pani Swietłana. Wszyscy z zaciekawieniem obserwowali niecodzienne pokazy sztuki cyrkowej. W niektórych pokazach mieliśmy nawet szansę brać czynny udział. Duże wrażenie wywołały zwierzęta – króliczek, piesek pudelek i legwan. Każdy odważny przedszkolak lub uczeń miał okazję pogłaskać prezentowane zwierzę.
Występy cyrkowe wywarły na dzieciach ogromne wrażenie.

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Kamieniu brali udział
w „Nocy Talentów”, która odbyła się w szkole w nocy z piątku na sobotę 15-16 marca 2019 roku. W tym czasie młodzież sama podzieliła się na grupy zadaniowe, które odzwierciedlały ich zainteresowania, predyspozycje i talenty: masterkucharzy, artystów malarzy i muzyków, który grali na tzw. bum-bum rurkach. Wszyscy wcielili się w szalonych naukowców rozwiązując prześmieszne kalambury. Na zakończenie nie obyło się oczywiście bez nocnego seansu filmowego, który musiał przed snem ostudzić emocje uczniów. Opiekunami „Nocy Talentów” były p. Renata Górka, p. Agnieszka Baran-Reducha i p. Joanna Wojciszko.

Czytaj więcej...

W dniach 15-16 marca po raz kolejny w naszej Szkole spotkali się harcerze, przedstawiciele drużyn harcerskich hufca ZHP Chełm. Była to druga część kursu brązowych i zielonych sznurów, czyli zastępowych i przybocznych. Poza Komendantką kursu pwd Anetą Błaszczuk z Dorohuska w kadrze kursu były również nasze dh Joanna Wojciszko i dh Katarzyna Skrzypek. Wiele ciekawych zabaw i tradycji harcerskich poznaliśmy w tych dniach. Wszak wszyscy spotkamy się znów niebawem. CZUWAJ! Do zobaczenia!

Czytaj więcej...

W dniu 14.03.2019 r. w Strachosławiu odbyły się gminne zawody w koszykówce dziewcząt kl. IV-VI. W zawodach wystartowały trzy szkoły z terenu Gminy Kamień. Nasze dziewczęta rozegrały dwa mecze, w których zanotowały jedno zwycięstwo i jedną przegraną.
Ostatecznie zajęły w zawodach II miejsce. Zwyciężyła drużyna gospodarzy, a na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Czerniejowie.
Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:
-Aleksandra Bondaruk, Katarzyna Dżaman, Weronika Stefanek, Weronika Peterewicz, Patrycja Majkutewicz, Natalia Smolira, Natalia Gąsiorowska, Martyna Strelczuk, Hanna Łysy, Elżbieta Dżaman, Dominika Pradun, Klaudia Kryszczuk, Emilia Pietrucha, Emilia Drygasiewicz, Nikola Żeliszczak.

Czytaj więcej...

W dniu 22 marca w Szkole Podstawowej w Kamieniu harcerze z 13 DH „Strażnicy Polnego Kamienia” szkolili się z wiedzy topograficznej i terenoznawstwa dzięki uprzejmości Specjalistycznego Klubu Turystycznego przy Komendzie Hufca ZHP Chełm. Zajęcia dla harcerzy przeprowadził sam komendant Hufca, hm. Ryszard Nagrodzki. Nauka posługiwania się kompasem, wyznaczania azymutu, jak też czytania mapy zajęły sporo czasu. Przerywnikiem były zajęcia w terenie z kompasem oraz zabawa „100 polówka”, gdzie trzeba się było wykazać spostrzegawczością i pamięcią. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe kartki pocztowe z Poczty Harcerskiej nr 165 „Biały Miś Chełm”.
Zajęcia będą dalej kontynuowane terenie szkoły, jak również w Lesie Borek k/Chełma, gdzie zostaną przeprowadzone próbne zawody w biegach na orientację.

Czytaj więcej...

W dniu 21. marca 2019 r. kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Uroczystość prowadzili uczniowie z klas IV-VII którzy przedstawili zebranym sylwetkę patrona – św. Patryka. Ukazali także wielką popularność tego święta, obchodzonego na całym świecie, wzbogacając prezentację o legendy i symbole „zielonego święta”.
Uczniowie: Katarzyna Kołtun, Kacper Klekot, Aleksandra Kozyrska, Aleksandra Bondaruk, Jusyna Dzwonik oraz Mateusz Bondaruk zaprezentowali swój talent muzyczny, śpiewając anglojęzyczne piosenki.
Pod koniec zabawy rozstrzygnięte zostały konkursy: na najoryginalniejszy strój oraz na najbardziej zieloną klasę. Odbył się także konkurs wiedzy o Irlandii Północnej i jej Patronie.

Czytaj więcej...

15.03.2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs, w którym uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swojej wiedzy dotyczącej najbliższego parku narodowego. W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas V- VIII., a zwycięzcą okazał się uczeń klasy VIII Jakub Łopuszyński. Kolejne miejsca na podium zajęli: Aleksandra Kozyrska z klasy VII oraz Michał Lewczuk z klasy VIII.

Uczennice naszej szkoły: Aleksandra Kozyrska (kl.VII), Nikola Glina (kl.VII) i Weronika Jabłońska (kl. VIII) wzięły udział w wojewódzkim Konkursie Fotograficznym im. Augusta Cieszkowskiego pod hasłem "LEŚNY ALBUM”. Jego organizatorem był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej a patronem Nadleśnictwo Krasnystaw. Wielu uczniów z różnych szkół województwa lubelskiego nadesłało piękne zdjęcia obrazujące krajobraz lasu. Komisja konkursowa nagrodziła 8 uczniów. W tej grupie znalazła się Aleksandra Kozyrska. Młoda artystka otrzymała wyróżnioną fotografię pod tytułem ,,Niezłomne drzewo” w formie obrazu, jako nagrodę w konkursie.

Czytaj więcej...

Do konkursu plastycznego „Zwierzaki duże i małe” organizowanego przez Targi Lublin S.A. w ramach Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOO PARK 2019, z naszej szkoły przystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z kl. I-III. Dzięki dużemu zainteresowaniu tematyką, na konkurs przesłano 56 prac plastycznych wykonanych techniką dowolną.
10 marca 2019 r o godz. 11. 00 podczas Lubelskiej Wystawy ZOO PARK i Targów Zoologicznych w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom konkursu „Zwierzaki duże i małe". Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa dokonała obiektywnego wyboru i tym samym w kategorii „Uczniowie szkoły podstawowej klas I-III” wyłoniła 3 zwycięzców oraz 9 wyróżnień.

Czytaj więcej...

Chłopcy z klasy II i III bardzo lubią swoje koleżanki, więc z okazji Dnia Kobiet zaprosili je na chwile relaksu do Chełmskiego Parku Wodnego.
Chociaż pogoda nie sprzyjała wyjazdom, jednak z rana 11 marca 2019 roku 16 uczniów i uczennic wyruszyło na spotkanie z przygodą. Swoją pomoc zaofiarowali również rodzice z klasy II (WIELKIE DZIĘKI!!!).

Czytaj więcej...

W dniu 05.03.2019 r. w świetlicy w Kamieniu odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt,: ” Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie wzięli udział zwycięzcy eliminacji szkolnych. W kategorii gimnazjum I miejsce zajął uczeń naszej szkoły Leon Waszczuk – kl. VII. Dzięki wygranej uczeń uzyskał prawo startu w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Chełmie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie turnieju.

 

05.03.2019 r. wychowankowie Punktu Przedszkolnego brali udział w ciekawej wycieczce do Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. M. P. Orsetti w Chełmie. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznając się z pracą jej poszczególnych działów. Odkryły salę, gdzie na regałach czekały książki dla dzieci młodszych. Brały aktywny udział w czarach słuchając opowiadania pt. "Naciśnij mnie". Na zakończenie obejrzały bajkę w sali widowiskowej. Czas spędzony w bibliotece dostarczył dzieciom wielu wrażeń i atrakcji.

Czytaj więcej...

W dniach 1-2 marca 2019r. harcerze z 13 DH „Strażnicy Polnego Kamienia” uczestniczyli w Dniu Myśli Braterskiej w Szkole Podstawowej w Strachosławiu. Był to zlot harcerzy Hufca Chełm. To tradycyjne święto skautów i harcerzy, które co roku łączy w braterstwie i przypomina jak jest ich wielu, niezależnie od kolory skóry, narodowości, czy wieku. Uczestnicy zlotu wzięli udział w grze terenowej „Obóz na wyspie Bronwsea” oraz nocnym alercie.

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.