Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że laureatami XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy ” eliminacji powiatowych tegorocznego konkursu w I grupie wiekowej (klasy 0 – 3) zostali:
Katarzyna Wypychiewicz ucz. kl. III /op. p. Barbara Szczygieł/ - VI miejsce
Fabian Stopa ucz. kl. I /op. p. Agata Skibińska/ - wyróżnienie
Wiktoria Dżaman ucz. kl. II /op. p. Anna Kozyrska/ - wyróżnienie

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

We wtorek 16 marca 2021 r. uczniowie klasy drugiej pod opieką pani Anny Kozyrskiej w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Drugoklasiści z przyniesionych owoców przygotowywali pyszną i zdrową sałatkę owocową. Wykonanie sałatki poprzedzone zostało pogadanką o wartościach odżywczych owoców oraz ich wpływie na organizm młodego człowieka. Najprzyjemniejszą częścią zajęć była wspólna degustacja sałatki.
Reasumując zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości oraz pozwoliły wcielić się w rolę prawdziwych kucharzy.

Czytaj więcej...

W marcu 2021 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w XX Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Poezji Powstańczej i Patriotycznej w Wojsławicach Kolonii, którego celem było propagowanie wartości patriotycznych i kształtowanie wrażliwości duchowej młodego pokolenia.
Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostały:

W kategorii literackiej:
Emilia Kiełbowicz z kl. VII a – III miejsce (op. Aneta Stadnik);
W kategorii muzycznej:
Julia Skibińska z kl. II – III miejsce (op. Anna Kozyrska),
Katarzyna Kołtun z kl. VI – II miejsce (op. Anna Kozyrska)

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Chełmie.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

W piątek 12 marca 2021 r. uczniowie klasy drugiej pod kierunkiem wychowawczyni Anny Kozyrskiej poznawali tajniki pracy aktorskiej. Wcielając się w rolę aktorów drugoklasiści odegrali krótkie przedstawienie Urszuli Piotrowskiej pt. ,,Co się wydarzyło w sklepie Małe ZOO". Mali aktorzy w ciekawy sposób opowiedzieli zebranym o odpowiedzialności za swojego pupila.

Po inscenizacji wszyscy zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną o zwierzątkach uczniów naszej szkoły, którą przygotowała pani Anna Stefanek.

Zaangażowanie aktorów oraz ich barwne stroje zasługują na wielkie uznanie. Brawa!

Czytaj więcej...

W lutym 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Julii Hartwig", który był organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury ,,Pod Akacją” w Lublinie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk.

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znalazła się:

KATARZYNA ŚWIDROŃ – uczennica klasy drugiej przygotowana pod kierunkiem nauczyciela Anny Kozyrskiej. / Wiersz J. Czechowicz „Na wsi”)

Ponadto komisja konkursowa zakwalifikowała również do udziału w wystawie prace następujących autorów:

MARIKA SMOTER - uczennica klasy drugiej, opiekun: Anna Kozyrska (Wiersz J. Czechowicz „Na wsi”)

KATARZYNA WYPYCHIEWICZ – uczennica klasy trzeciej, opiekun Barbara Szczygieł (Wiersz J. Czechowicz „Jesień”)

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział w konkursie oraz przygotowanie wielu ciekawych ilustracji do wierszy Józefa Czechowicza i Julii Hartwig.

Gratulujemy!

Liczna grupa uczniów z kl. V- VII wzięła udział w Konkursie Wojewódzkim: „Lapbook jako kreatywna prezentacja wiedzy z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych”. Konkurs dotyczył przedmiotów: biologii, chemii matematyki i fizyki. Uczniowie mieli za zadanie opracować lapbook będący interaktywną teczką przypominającą papierowy teatrzyk mieszczącą się na kolanach, z licznymi otwieranymi ,,tematycznymi kurtynami”. Komisja konkursowa wyłoniła po 3 zwycięzców z każdego z wyżej wymienionych przedmiotów.

Czytaj więcej...

Bardzo miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły – Hanna Wojtiuk, została wyróżniona w V Międzynarodowym Konkursie Plastyczno – Językowym „My Town”.

Hania zaprezentowała miasto Chełm w formie pisemnej i graficznej. Wykonała piękną pracę w języku angielskim - album pt. „My town”, wzbogacając ją elementami malarskimi.

Uczennicę do konkursu przygotowała p. Dorota Malinowska.

WIELKIE GRATULACJE DLA HANI!

Czytaj więcej...

Zima jest dla ptaków ciężkim okresem, ze względu na niskie temperatury i trudne warunki pogodowe. W związku z tym i w myśl „ Kto kocha przyrodę, ten dokarmia ptaki” uczniowie z kl. III wraz z wychowawczynią wybrali się do szkolnego ogrodu w celu ich wsparcie w okresie mrozów i obfitych opadów śniegów. Trzecioklasiści rozwiesili słoninkę dla sikor, a do pobliskiego karmnika wsypali ziarna.

Dnia 22 lutego 2021 roku w ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego, klasa VIIA uczestniczyła w pogadance mającej na celu przeciwdziałanie demoralizacji i cyberprzestępczości.

W dzisiejszych czasach dla dzieci i młodzieży Internet jest nie tylko źródłem informacji czy rozrywki, ale staje się także coraz ważniejszym, a niekiedy głównym środowiskiem społecznego funkcjonowania, więc kwestia bezpieczeństwa korzystania z nowoczesnych technologii przez najmłodszych staje się coraz ważniejszym zagadnieniem wychowawczym.

Czytaj więcej...

W naszej szkole jest wielu zaciekawionych biologią i utalentowanych plastycznie uczniów. Niektórzy z nich wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Centrum Kultury Agora we Wrocławiu. Zadaniem uczestników było przedstawienie postać motyla w kreatywny i niekonwencjonalny sposób. Uczniowie naszej szkoły stworzyli wiele ciekawych i pięknych prac.

Jury pod przewodnictwem wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, po obejrzeniu 3400 prac konkursowych, wskazało 10 zwycięzców (miejsca od I do V oraz pięć wyróżnień). Bardzo cieszymy się, że w tym gronie znalazła się uczennica kl. VI naszej szkoły Katarzyna Kołtun, która swoje motyle pięknie wyszyła na materiale.

Opiekunem konkursu była nauczycielka biologii- p. Agnieszka Stachowicz.

 WIELKIE GRATULACJE!

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,
w Naszej Szkole w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej służy Państwu pomocą i wsparciem szkolny pedagog pani Monika Gajewska. W razie potrzeby istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu z pedagogiem w szkole.

  • Poniedziałek – 10.00 – 13.00
  • Środa – 10.00 – 15.00

Z poważaniem
Edyta Ośko
Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Kamieniu

12 lutego 2021 r. uczniowie kl. III uroczyście  obchodzili ,,Dzień Świętego Walentego” czyli potocznie mówiąc Walentynki.  Już od rana w klasie panował radosny nastrój i można było zaobserwować odświętny wystrój sali, znaczną ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem . W ramach „Szkolnej Poczty Walentynkowej” trzecioklasiści wykonali Kartki Walentynkowe. W tym dniu również nie zabrakło życzeń oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Radę Oddziałową klasy.

2 lutego każdego roku na całym świecie zwracamy uwagę na bardzo ważne dla życia organizmów tereny bagienne. W tym roku uczniowie kl. V- VIII naszej szkoły wspólnie świętowali z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych. Wraz z nauczycielką biologii p. Agnieszką Stachowicz skorzystali z inicjatywy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Wzięli udział w spotkaniach on-line z bardzo ważnymi naukowcami, (mieszkańcami powiatu chełmskiego), którzy badają i chronią mokradła Lubelszczyzny.

Czytaj więcej...

Prace zwycięzców Konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku angielskim, zostały przesłane do członków Brytyjskiej Rodziny Królewskiej: królowej Elżbiety II, księcia William’a, księżnej Kate, księcia George’a, księżniczki Charlotte.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie po raz kolejny otrzymali kartki zwrotne z podziękowaniami oraz życzeniami noworocznymi od Brytyjskiej Rodziny Królewskiej.

Organizatorem konkursu była p. Dorota Malinowska.

Czytaj więcej...

28  stycznia 2021 r. 12 uczniów klas VII a, VII b i VIII wzięło udział w szkolnym konkursie z języka angielskiego zorganizowanego przez Centrum Kształcenia Językowego „The Point”. Celem konkursu było zwiększenie świadomości o korzyściach wynikających z posiadania umiejętności językowych oraz zainteresowanie uczniów rozwojem własnych kompetencji językowych.

Uczniowie, po krótkiej prelekcji prowadzonej on-line przez przedstawiciela firmy „The Point”, zmierzyli się z quizem, w którym musieli odpowiedzieć poprawnie i szybko na 10 pytań. Najlepszymi w tej konkurencji okazały  się Amelia Martyniuk z kl. VII i Natalia Wazelin z kl. VIII. Jednak Amelka pokonała Natalię wykonując test w szybszym czasie i to ona właśnie została zwyciężczynią konkursu i zdobywczynią nagród w postaci  gadżetów firmy „The Point” oraz akcesoriów komputerowych potrzebnych do nauki zdalnej. Poza tym uczestnicy I etapu konkursu będą mieli możliwość uczestniczenia w II etapie, podczas którego zostanie wyłonionych  trzech laureatów. Nagrodami głównymi w drugim etapie są: I miejsce - laptop, II miejsce - tablet oraz III miejsce - telefon komórkowy.

Koordynatorkami konkursu były: p. Dorota Malinowska i p. Małgorzata Tokarczuk

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.