Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

6 grudnia od samego rana w Szkole panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków św. Mikołaja. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane w czerwone mikołajowe czapeczki.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej Szkoły zwyciężyli w wojewódzkim konkursie fotograficznym pod hasłem: ,,Przyrodnicze łowiska 2019”. Został on zorganizowany przez Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Chełmie, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie.

Czytaj więcej...

Wykonujemy niezwykłe książki - SENSORYCZNE

W chłodne listopadowe popołudnia szóstoklasiści spotykali się, aby wykonać zespołowo książeczki sensoryczne na podstawie znanych baśni: „Dziewczynka z zapałkami”, „Brzydkie kaczątko”, „Jaś i Małgosia”, „Calineczka”, „Kopciuszek”, „Czerwony kapturek”.

Czytaj więcej...

edycja ogólnopolska

29 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród w VI Konkursie Literacko – Plastycznym Poświęconym Bibliotekom Szkolnym „Moja przygoda w szkolnej bibliotece z Unią Lubelską” edycja ogólnopolska.

Czytaj więcej...

25 listopada 2019 r uczniowie klasy drugiej wspólnie z wychowawczynią zorganizowali wieczór wróżb i czarów pod hasłem: „Złe i ponure myśli precz”. Uczniowie opowiadali o andrzejkach, jako starej tradycji ludowej, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

Czytaj więcej...

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To niezwykle ważne święto. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość pokazać najbliższym. W tym dniu dzieci zastanawiały się, co to jest życzliwość, jak ją okazywać na co dzień bliskim, kolegom, osobom starszym, dlaczego warto być życzliwym. Wykonały Kartki Dobrych Życzeń dla najbliższych. Podczas wykonywania Wielkiego Serca Dobroci przyświecała nam myśl – „Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta”.

Czytaj więcej...

W dniu 25.11.2019r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia do punktu przedszkolnego przyszedł duży przyjaciel Miś Karol. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiem, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy misiowych piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczno - techniczne. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Czytaj więcej...

Poznajemy stolicę powiatu chełmskiego

Uczniowie klasy VII w dniu 27.11.2019 r., w ramach koła podróżniczego, uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do Chełma. Poznali historię i topografię Niedźwiedziego Grodu. Zwiedzili bazylikę i poznali inne obiekty położone na Górce Chełmskiej. Wysłuchali opowieści o niezwykłych odkryciach archeologicznych związanych z w/w miejscem. Z Wysokiej Górki - najwyższego wzniesienia w Chełmie obserwowali rozległą panoramę miasta i widnokrąg. Zwiedzili też najcenniejszy obiekt architektoniczny miasta - barokowy kościół p.w. Rozesłania Świętych Apostołów (zabytek klasy najwyższej).

Czytaj więcej...

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych zgodnie z tradycją w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła się w 1557 za sprawą Marcina Bielskiego. W naszej Szkole bawiliśmy się z tej okazji nieco wcześniej bo 25.11, były też amatorskie wróżby z przymrużeniem oka. Swoją drogą ciekawe, czy udało się przewiedzieć przyszłość co do ocen na zakończenie roku?????

Czytaj więcej...

„KOPCIUSZEK ZAPRASZA NA BAL” – PODSUMOWANIE REALIZACJI I MODUŁU MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU CZYTELNICZEGO „MAGICZNA MOC BAJEK” CZYLI BAJKOWA PODRÓŻ DO KRAINY WARTOŚCI I DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI

Punkt przedszkolny w tym roku szkolnym przystąpił do Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.

Czytaj więcej...

15 listopada 2019 r w jesienne przedpołudnie w klasie drugiej zrobiło się tajemniczo i kolorowo. Uczniowie zaprezentowali swoje aktorskie talenty w scence pt. „Kogo bał się las?” Najmłodszym zaproszonym wychowankom z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego w pas kłaniały się drzewa, grzyby, dzięcioły, wiewiórki, jeże i deklarujące ochronę lasu dzieci. Przygotowaną inscenizację w oprawie przyrodniczego filmu: „Las domem zwierząt” obejrzeli także uczniowie z kl. I i III.

Pani Dorota Adamczyk – dyrektor szkoły, wręczyła małym aktorom drobne upominki.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Czytaj więcej...

W październiku uczniowie klasy IV poznali historię pana Kleksa i jego uczniów oraz szpaka Mateusza, omawiając na lekcjach języka polskiego książkę Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa”. Uczestniczyli w niezwykłej lekcji kleksografii, rozwiązywali zadania na platformie LearningApps.org, oglądali fragmenty adaptacji filmowej lektury oraz wykonali portrety nauczyciela i wychowawcy. Wykazali się pomysłowością i inwencją twórczą, przygotowując pyszne ciasta z fotografią Ambrożego Kleksa.

Wkrótce kolejna lektura i zadania z nią związane…

Czytaj więcej...

W dniu 09.11.2019 roku w Pławanicach odbył się V Bieg Niepodległości „O Puchar Wójta Gminy Kamień”. Biegi dla uczniów szkół podstawowych odbyły się w czterech kategoriach wiekowych. Znakomicie w biegach spisali się uczniowie naszej Szkoły, którzy zwyciężyli w trzech kategoriach.

Czytaj więcej...

W dniu 8 listopada 2019 r. w szkolnych obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięło udział wielu znamienitych gości, w tym Wójt Gminy Kamień Pan Dariusz Stocki, kom. Jarosław Jasina - Naczelnik WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, podinsp. Sławomir Buczek - Komendant KOMISARIATU POLICJI W ŻMUDZI, asp. szt. Jacek Nowosad- dzielnicowy gminy Kamień, asp. szt. Dariusz Jaszcz - dzielnicowy gminy Ruda Huta, Pan Mirosław Aponiak - Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kamienia, Pan Stanisław Kuć – Prezes Stowarzyszenia ,,Forum Polskie”, a także Pani Teresa Wilkos – sołtys Sołectwa Kamień Kolonia, Pan Andrzej Strelczuk – sołtys Sołectwa Kamień, Pani Halina Graboś – poetka oraz Pani Marta Stafińska – Przewodnicząca Rady Rodziców naszej Szkoły.

Czytaj więcej...

7 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Ekologiczny. Jego organizatorami byli: Szkoła Podstawowa w Kamieniu i Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych. Uroczystość uświetnili znamienici goście:

  • Pan Dariusz Stocki - Wójt Gminy Kamień,
  • Pani Justyna Jędruch - Dyrektor Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie,
  • Pani Małgorzata Deneka Angel - Kierownik Ośrodka Zamiejscowego w Chełmie Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych,
  • Pani Dorota Bochen - Przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Oddziału Terenowego w Chełmie,
  • Pani Joanna Grochola - Kierownik Chełmskiego Oddziału Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie,
  • Pani Alicja Nafalska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strachosławiu.

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.