Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

Szanowni Państwo,

zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r.  zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 uprzejmie informuję , iż uczniowie naszej szkoły uczęszczający do klas IV-VIII przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady prowadzenia zajęć w formie zdalnej będą obowiązywały w okresie od 26 października 2020 r. do 8 listopada 2020 r.  Zajęcia on-line będą się odbywały za pomocą programu Microsoft Teams wg planu zajęć dla danego oddziału zamieszczonego w dzienniku elektronicznym.

     Zajęcia w punkcie przedszkolnym, oddziale przedszkolnym oraz w klasach I-III będą prowadzone na dotychczasowych zasadach (forma stacjonarna) wg obowiązującego planu zajęć. W okresie tym będzie funkcjonowała szkolna stołówka (stołówka szkolna przygotowuje i wydaje obiady tylko dla uczniów klas I-III i dzieci uczęszczających do punktu i oddziału przedszkolnego).

     W imieniu własnym i wszystkich pracowników Szkoły pragnę Państwa zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić naszym uczniom możliwość nauki oraz realizacji treści podstawy programowej.

     Zapraszam do kontaktu z wychowawcami klas poprzez dziennik elektroniczny (na bieżąco będziemy zamieszczać w nim informacje dotyczące wszelkich zmian) oraz do kontaktu telefonicznego ze szkołą (82 567-01-12). W przypadku wystąpienia problemów  związanych ze zdalną nauką, w tym problemów natury technicznej, proszę o natychmiastową informację.

Z poważaniem

Edyta Ośko- dyrektor szkoły

Czas na grzybobranie! W Polsce rosną różnorodne gatunki grzybów. Uczniowie mieli okazję je lepiej poznać, uczestnicząc w szkolnym plebiscycie. Nauczycielka przyrody- pani Agnieszka Stachowicz przygotowała wystawę zdjęć 13 grzybów. Pretendenci do w/w tytułu ,,przedstawili” również swoje najważniejsze cechy. Każdy z uczniów kl. IV- VIII oddał głos na wybranego grzyba. Komisja konkursowa z klasy V pod przewodnictwem Ignacego Skibińskiego  przygotowała koronę, podliczyła głosy i ogłosiła zwycięzcę. Misterem Polskich Grzybów ,,został’’ okratek australijski. Drugie miejsce ,,zajęła’’ kolczakówka piekąca a trzecie pleśniak biały.

Wśród uczestników plebiscytu wylosowano jedną osobę, która dostała mały upominek. Tym razem poszczęściło się Klaudii Kryszczuk z klasy VII b.

Czytaj więcej...

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przeprowadził wśród uczniów naszej szkoły głosowanie „SUPER BELFER 2020”.
Każdy uczeń mógł oddać głos na swoich ulubionych nauczycieli w 6 kategoriach:
1. BRATNIA DUSZA – nauczyciel, który jest przyjacielem wszystkich uczniów, słucha, wspiera, pomaga. To człowiek godny zaufania.
2. POMYSŁOWY DOBROMIR – nauczyciel, który ma ciekawe pomysły na lekcje i zadania domowe. Dzięki niemu szkoła staje się miejscem gdzie miło można spędzić czas i jeszcze się czegoś nauczyć.
3. ANIELSKA CIERPLIWOŚĆ – nauczyciel bardzo cierpliwy, łagodny, opanowany i trudno wyprowadzić go z równowagi. 
4. TRYSKAJĄCY HUMOREM – nauczyciel z wielkim optymizmem, na którego twarzy zawsze gości uśmiech. Jego humor dodaje energii i siły do pracy.
5. CHODZĄCA ENCYKLOPEDIA – nauczyciel, który wie dosłownie wszystko i nie zaskoczy go żadne pytanie.
6. ZŁOTY WYKŁADOWCA- nauczyciel, który potrafi wyjaśnić wszystko w sposób szczególnie skuteczny i zrozumiały dla uczniów.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

BRATNIA DUSZA- p. Monika Gajewska
POMYSŁOWY DOBROMIR- p. Anna Kozyrska
ANIELSKA CIERPLIWOŚĆ- ks. Piotr Iwaniszczuk
TRYSKAJĄCY HUMOREM - p. Agnieszka Baran-Reducha
CHODZĄCA ENCYKLOPEDIA- p. Agnieszka Stachowicz
ZŁOTY WYKŁADOWCA- p. Wioletta Michalczuk

Wyróżnieni nauczyciele otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Czytaj więcej...

Droga dziecka do przedszkola czasami ogranicza się do przejścia od domu do samochodu i od samochodu do przedszkola. Życie dostarcza jednak wielu okazji do rozwijania różnych ważnych umiejętności niezbędnych, kiedy dziecko staje się pieszym. Właściwe zachowanie się na chodniku i bezpieczne przechodzenie przez ulicę pod opieką dorosłych, zapinanie pasów w foteliku samochodowym, to umiejętności, dzięki którym dziecko staje się świadomym uczestnikiem ruchu drogowego. Od takiej wiedzy może  zależeć bezpieczeństwo przedszkolaka.

W dniu 16.09.2020r. Punkt Przedszkolny odwiedzili  mł. asp Tomasz Smolira i mł.asp Dawid Wójcicki – pracownicy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji Miejskiej  w Chełmie. Rozmawiali na temat konsekwencji lekkomyślnego zachowania, podając za przykład historie, które pomogły dzieciom w zrozumieniu powagi sprawy. Uwrażliwili dzieci na to, aby ich zachowanie podczas zabaw i korzystania z ruchu drogowego było przemyślane.  Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo dzieci.

Czytaj więcej...

9 października 2020 r. odbyła się zbiórka w ramach, której zuchy i zuchenki z IV Gromady „Przyjaciele Zielonego Lasu” uczestniczyli w ognisku podsumowującym miniony rok harcerski. Podczas spotkania w wesołym nastroju drużyna powitała  nową przybyłą zuchenkę i przypomniała znaczenie symboli w znaczku zucha. Nie zabrakło również wspólnych śpiewów oraz pląsów. Z wielką niecierpliwością zuchy czekają na kolejne spotkanie.

W dniu 30 września 2020 r uczniowie kl. I-III pod opieką wychowawców świętowali Dzień Chłopaka. Z tej to okazji dziewczynki złożyły życzenia oraz wręczyły upominki chłopcom. Były to chwile radości i zadowolenia, które  na długo pozostaną dzieciom w pamięci.

Bo w przedszkolu czeka nasza pani,

już od progu z uśmiechem nas wita.

Z nami śpiewa i z nami się bawi,

 i o wszystko ją można zapytać. 

Pierwsze dni w przedszkolu mijają szybko. Dzieci poznają nowych kolegów i panie. Odkrywają tajemnice przedszkola: zabawki, sale, plac zabaw. Ciekawe zabawy i piosenki umilają czas spędzany w przedszkolu.

Czytaj więcej...

W tym roku szkolnym chłopcy z klasy V otrzymali w prezencie z okazji swojego Święta wycieczkę. Jej organizatorem była p. Agnieszka Stachowicz.
,,Pojechaliśmy z naszą wychowawczynią do Chełma. Pierwszy raz byliśmy w muzeum. Pani Stachowicz pokazała nam tam bardzo wiele zaskakujących zwierząt i ciekawie o nich opowiadała.

Czytaj więcej...

Odpisy za obiady przyjmowane są do godz. 8.00 u p. Marty Kęcik pod numerem tel. 783 964 132.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.