Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

W dniu 09.01.2020 r. punkt przedszkolny uczestniczył w wycieczce do CHDK w Chełmie. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu muzycznego pt. "Przygody Wilka i Zająca" w wykonaniu profesjonalnych aktorów Łódzkiej Agencji Koncertowej, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci, uczenie się kultury odbioru sztuki.

Czytaj więcej...

Grudzień to czas wyjątkowy, czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Właśnie wtedy nasze serca częściej otwierają się na innych i chcemy robić coś dobrego. W tym przedświątecznym okresie SU i Szkolny Klub Wolontariatu zorganizowali akcję Świąteczna kartka dla Seniora.

Czytaj więcej...

12 dzielnych harcerzy z 13 DH „Strażnicy Polnego Kamienia” pod opieką drużynowej Barbary Szczygieł oraz Pani Karoliny Martyniuk w dniach 13-15 grudnia pojechało do Zakopanego, które w tym czasie zamieni się w stolicę Betlejemskiego Światła Pokoju!

Czytaj więcej...

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka – to buduje magiczny świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszych sercach zagościła świąteczna atmosfera 20 grudnia 2019 r. dzieci z punkty przedszkolnego pojechały na warsztaty bożonarodzeniowe

Czytaj więcej...

W tym roku uczniowie klasy VIII poprosili św. Mikołaja o wycieczkę. Choć nie była to daleka wyprawa, to czas spędzony we wspólnym, klasowym gronie był bardzo przyjemny. 13.12.2019 r. uczniowie pojechali do Chełma. Główną rozrywkę stanowił pobyt na lodowisku, a później wizyta w pizzerii.

Czytaj więcej...

6 grudnia w naszej klasie panowała niezwykła, bo mikołajkowa atmosfera. Od Mikołajów i Mikołajek, aż się dwoiło i troiło w oczach, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu „mikołajkowo”. Od rana panował gwar i radość. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie gościa – Świętego Mikołaja! Wreszcie… jest!

Czytaj więcej...

6 grudnia od samego rana w Szkole panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków św. Mikołaja. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane w czerwone mikołajowe czapeczki.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej Szkoły zwyciężyli w wojewódzkim konkursie fotograficznym pod hasłem: ,,Przyrodnicze łowiska 2019”. Został on zorganizowany przez Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Chełmie, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie.

Czytaj więcej...

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.