foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

Bezpieczeństwo, zalecane warunki realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz komfort zabawy, nauki i wychowania dzieci to priorytety naszej Szkoły, stąd bezwzględnie konieczny remont sali nr 18. Od września dzieci z oddziału przedszkolnego czyli nasze 5 i 6- latki spędzają czas w dużo lepszych warunkach niż dotychczas. Szkoła zmienia się dla dzieci i dzięki niezbędnym funduszom. Tu warto dodać, że środki finansowe na prace budowlane oraz wyposażenia sali pochodziły nie tylko od organu prowadzącego ale także od wspaniałej i skromnej mieszkanki naszej gminy.
Dziękujemy wszystkim ludziom, bez których decyzji, zrozumienia, wsparcia oraz pracy te piękna sala by nie powstała.

Czytaj więcej...

7. października uczniowie klas VIa i VIb, wraz z opiekunami, wybrali się na niecodzienną lekcję do Biblioteki Pedagogicznej. Tematem zajęć były „Mapy myśli jako twórcze notowanie”. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat metody poznanej na lekcji. Efektem sumiennej pracy uczestników spotkania, była prezentacja autorskich map myśli dotyczących wspomnień z wakacji.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Bibliotece Publicznej, gdzie nasi uczniowie obejrzeli spektakl „Szatan z siódmej klasy”, w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.
Wycieczka bardzo się podobała. Czekamy na kolejny wyjazd (już 13. grudnia).

Czytaj więcej...

Z okazji Dnia Chłopaka, przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do Sali Zabaw w Chełmie, gdzie aktywnie spędziły czas. Beztrosko wspinały się na drabinki, zjeżdżały na zjeżdżalniach, korzystały z basenów z kulkami, pokonywały tor przeszkód pomagając sobie nawzajem. Zabawy w tym magicznym miejscu wywołały wielką radość i naładowały wszystkich ogromną dawką optymizmu.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy VII są członkami Szkolnego Koła Podróżniczego. 1 października 2019 r. uczestniczyli w rajdzie pieszym po terenie Chełmskiego Parku Krajobrazowego. W trakcie wędrówki obserwowali krajobrazy parku i poznawali zamieszkujące na jego terenie unikalne gatunki roślin i zwierząt. Odwiedzili również Ośrodek Dydaktyczno- Muzealny w Brzeźnie. Wysłuchali tam prelekcji pracownika Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych p. Pawła Łapińskiego dotyczącej gatunków chronionych, zamieszkujących torfowiska węglanowe. Uczniowie zobaczyli wiele wypchanych bardzo rzadkich okazów zwierząt, żyjących na terenie gminy Kamień. Zobaczyli: wodniczkę, bąka, bączka, orlika krzykliwego, błotniaka łąkowego, bociana czarnego, wilgę, zaskrońca, puchacza i płomykówkę. Poznali wiele gatunków cennych motyli i obejrzeli gniazdo żółwia błotnego. Na koniec uczestniczyli w ognisku i zabawach ruchowych.

Czytaj więcej...

27 września uczniowie klasy III uczestniczyli w Dniu Otwartym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie.
Po części oficjalnej dzieci miały okazję obejrzeć różne pojazdy służb mundurowych np. radiowóz policyjny, samochód strażacki, ambulans ratownictwa medycznego. Następnie praktycznie sprawdzili na symulatorze zderzeń, czym grozi sytuacja, kiedy auto gwałtownie hamuje, a pasażer nie ma zapiętych pasów. Oglądali również zachowanie samochodu podczas dachowania oraz jak wyprowadzić auto z poślizgu. Zajęcia prowadzili instruktorzy i egzaminatorzy przygotowujący ludzi do roli kierowcy.

Czytaj więcej...

30 września w naszej Szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i przygotowały drobne upominki dla swoich kolegów. W tym dniu nie mogło zabraknąć życzeń, a także słodkiego poczęstunku dla wszystkich chłopców. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka, na której wszyscy świetnie się bawili.
Chłopcom z okazji ich święta jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia!

Czytaj więcej...

Wzorem lat ubiegłych uczniowie klasy III Dzień Chłopaka spędzili w Chełmskim Parku Wodnym.
W tym roku do wyjazdu zachęcili też młodszych kolegów klasy II, którzy z wielką radością skorzystali z tej propozycji.
Ciepła woda, obecność rówieśników, radosna atmosfera spowodowały, że zabawy w wodzie sprawiły dzieciom wiele frajdy. Niektórzy mieli okazję po raz pierwszy przekonać się, jak przyjemnie można spędzić czas w wodzie, a nauka pływania wcale nie jest taka trudna. Oczywiście, największe emocje wzbudziły zjeżdżalnie i nurkowanie.
Dzieci już z niecierpliwością czekają na następny wyjazd.

Czytaj więcej...

24 września 2019 r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przybliżenie dzieciom pracy policjanta. Dzielnicowi Komendy Miejskiej Policji w Chełmie: asp. szt. Jacek Nowosad i asp. szt. Dariusz Jaszcz opowiedzieli uczniom o niebezpieczeństwach czyhających na uczestników ruchu drogowego na drodze oraz omówili sposoby unikania ich. Zaproszeni goście przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, prawidłowym zachowaniu się na przejściu dla pieszych oraz właściwym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu.

Czytaj więcej...

Adaptacja dzieci w dalszym ciągu trwa. Jak widać na załączonych zdjęciach nasi wychowankowie radośnie spędzają swoje pierwsze chwile w punkcie przedszkolnym. Miło zajrzeć do sali, w której unosi się radosny śmiech i przyjazna atmosfera.

Czytaj więcej...

23.09.2019 r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Natalina. Nad zalewem dokonali obserwacji przyrodniczych dotyczących roślinności środowiska wodnego. Po drodze poznawali ważne obiekty gminy Kamień. Uczniowie doskonale bawili się i ćwiczyli umiejętności orientowania mapy w terenie i jej czytania. W ruch poszły mapy, lornetki oraz kompasy. Młodzież miała wiele frajdy podczas rozwiązywana nietypowych zadań geograficznych. Wyprawa zakończona została biesiadą przy ognisku. W taki sposób powitaliśmy pierwszy dzień jesieni. Było rewelacyjnie mimo lekkiego chłodu.

Czytaj więcej...

     6. września 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII wraz z kolegami ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Strachosławiu uczestniczyli w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, podczas której zaproszeni goście: wójt Gminy Kamień – p. Dariusz Stocki, poetka – p. Halina Graboś, p. Andrzej Krycki – inspektor ds. oświaty, p. Marcin Hałaj – radny Gminy Kamień, p. Alicja Nafalska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Strachosławiu , p. Izabela Głowacka- Dżaman – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Strachosławiu oraz chętni uczniowie przeczytali „Katarynkę” oraz fragment noweli „Dym”.

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.