Już od wielu lat na świecie obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej. 22 luty stał się szczególnym dniem wśród braci Związku Harcerstwa Polskiego. Dzień ten zapisuje się w naszym kalendarzu jako data zimowa, ale mimo panującego chłodu i mrozu w tym dniu serca harcerzy i zuchów biją mocniej. Dzień Myśli Braterskiej to czas na wyrażanie w różny sposób podziękowań i uznania dla międzynarodowej przyjaźni nawiązywanej w ramach skautingu.
W związku z powyższym w roku szkolnym 2020/2021 - Zuchy z IV Gromady „Przyjaciele Zielonego Lasu” Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu po raz pierwszy włączyły się w tą szczytną akcję. W dowód braterskiej przyjaźni – IV Gromada „Przyjaciele Zielonego Lasu” pod kierunkiem Pani Barbary Szczygieł i Pani Anny Kozyrskiej wykonała kolorowe kartki z ciepłymi życzeniami dla Zuchów ze Szkoły Podstawowej w Strachosławiu, natomiast otrzymała kartki od Gromady Zuchów ze Szkoły Podstawowej z Dorohuska.

Zdjęcia nr 1, 2, 3 - kartki wykonane przez IV Gromadę "Przyjaciele Zielonego Lasu" dla Gromady "Tropiciele" Szkoły Podstawowej w Strachosławiu.

Zdjęcie nr 4 - Kartki wykonała Gromada Zuchów "Orle Pióro" z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego SP im. Kazimierza Filipowicza "Korda" w Dorohusku dla IV Gromady "Przyjaciele Zielonego Lasu" Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki Kamień.