Od września 2022 roku w Szkole podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu wykorzystywane są pomoce zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Szkoła w ramach tego programu zakupiła nowy sprzęt oraz wiele ciekawych pomocy.
Zakupione pomoce były wykorzystywane na różnorodnych zajęciach edukacyjnych; biologia, przyroda, zajęcia kształtujące kreatywność, zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych, technice, informatyce, muzyce, fizyce, chemii, języku angielskim, zajęciach edukacji wczesnoszkolnej, języku polskim, zajęciach z wychowawcą, kołach: informatycznym, przyrodniczym, apelach, uroczystościach szkolnych i lokalnych oraz innych zajęciach dodatkowych. Uczniowie szkoły chętnie wykorzystują pomoce zakupione w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Wykorzystywane są elementy nagłośnienia, mikrofony oraz głośnik do śpiewania i słuchania oraz podczas uroczystych apeli i akademii. Aparat fotograficzny często wykorzystywany jest do udokumentowania uroczystości, wycieczek szkolnych, wyjść i wyjazdów okolicznościowych, obserwacji przyrody oraz zajęć na których wykorzystuje się zakupione pomoce w ramach programu # Laboratoria Przyszłości. Uczniowie bardzo chętnie wykorzystywali klocki Korbo i Lego, drukarkę 3D, mikroskop, podczas przerw lekcyjnych bawili się również robotem Photon. Robot Photon posiada interaktywną historię, która motywuje dzieci do eksperymentowania i zabawy z nim. Photon jest wyposażony w nowoczesną technologię, potrafi reagować na wiele bodźców zewnętrznych, pomaga dzieciom rozwinąć wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, oraz uczy dzieci podstaw programowania.
__________________________________________________________________________________________________________
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamieniu w czasie trwania całego roku szkolnego bardzo chętnie wykorzystują pomoce zakupione w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Zakupionych pomocy jest wiele ale niektóre z nich są wykorzystywane nadzwyczaj często. Uczniowie bardzo chętnie pracują z robocikiem Proton który ma zresztą nadane imię Roman, również bardzo chętnie korzystają z głośnika który jest używany na muzycznych przerwach międzylekcyjnych. Na dodatkowych zajęciach przyrodniczych wykorzystują również mikroskop. Na zajęciach informatycznych oraz kole informatycznym uczniowie obsługiwali drukarkę 3D i drukowali ozdoby wielkanocne, kostki chemiczne oraz przestrzenne figury geometryczne. Na lekcjach fizyki uczniowie wykorzystywali lutownice w celu zbudowania prostych obwodów elektrycznych. Na zajęciach kreatywnych oraz dydaktyczno – wyrównawczych z chemii i fizyki zmagali się z budowaniem różnych konstrukcji wykorzystując zakupione klocki Korbo i Lego oraz kostek chemicznych wydrukowanych na drukarce 3D. Na zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych rozwijali swoją spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną budując różnego rodzaju wzory, budowle oraz ciągi przestrzenne z klocków. Wszystkie wyjazdy szkolne - wycieczki lub wyjścia są dokumentowane za pomocą aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.
Uczniowie szkoły często i chętnie wykorzystywali pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu #Laboratoria przyszłości.
#LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI