Dnia 2 października 2024 r. uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, podczas których królowały owoce. Warsztaty poprzedzone były pogadanką na temat zasad zdrowego odżywiania, a w szczególności roli owoców w codziennej diecie. Następnie, po przypomnieniu przez nauczyciela zasad higieny i bezpieczeństwa, uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do działania. Praca przebiegała sprawnie i wkrótce soki oraz owocowe szaszłyki były gotowe. Po uporządkowaniu miejsc pracy przyszedł czas na degustację. Własnoręcznie wykonane soki oraz skomponowane według własnych upodobań owocowe szaszłyki bardzo smakowały wszystkim uczestnikom warsztatów. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.