Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

6 XII 2017 roku wczesnym rankiem, w strugach deszczu, 36 uczniów i 9 rodziców z klas I – III wyjechało na wycieczkę do Sandomierza oraz Nowej Dęby. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią oraz zabytkami jednego z najpiękniejszych i najstarszych miast Polski – Sandomierza. Dzieci spacerowały po Rynku Starego Miasta, obejrzały Zamek, Katedrę, Wieżę Opatowską. 
Wielką atrakcją było spotkanie z Michałem Pielą – odtwórcą roli policjanta Nocula z serialu „Ojciec Mateusz”, gdyż ekipa filmowa realizowała właśnie kolejny odcinek.
Mnóstwo przeżyć dostarczyło małym i dużym uczestnikom wycieczki spotkanie z rycerzem w zbrojowni. Bilety dzieci dostały od… św. Mikołaja, który tego dnia spacerował po mieście. Śmiechu było co niemiara, kiedy uczniowie nosili na sobie ciężką zbroję, strój Tatarów lub Haliny Krępianki, dziewczyny, która poświęciła swe życie, aby ratować miasto.
Po smacznym obiedzie czekała na dzieci największa atrakcja – wizyta w manufakturze bombek
w Nowej Dębie.
Po zakładzie oprowadzał sam właściciel, który pokazywał jak wygląda wykonanie bombki, od kawałka szkła do kolorowej, błyszczącej, z różnymi wzorkami kuli.
Uczestnicy wycieczki uczestniczyli także w warsztatach artystycznych, podczas których samodzielnie, według własnego projektu, wykonywali bombkę. Po zakończeniu „produkcji” wszyscy błyszczeli różnokolorowym brokatem. Sporo emocji wywołała wizyta w sklepie, gdzie trzeba było zdecydować się, jaką bombkę kupić dla siebie i najbliższych.
Podczas wizyty na sali od czasu do czasu pojawiał się uroczy Mikołaj, który z przepastnego worka wydobywał ogromne ilości cukierków.
Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości, a na pytanie co się najbardziej podobało odpowiedź padała: „Wszystko”.

          Organizatorem wycieczki była p, Barbara Demczuk Popielnicka.


 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.