Każdego roku w naszej szkole wielkim wydarzeniem artystycznym są jasełka, najczęściej wystawiane przez uczniów klas młodszych. W tym roku do grupy aktorów dołączyli również rodzice, którzy odgrywali rolę aniołków, diabłów, króli, Józefa i Maryi oraz babci. Nie szczędząc czasu, z wielkim zaangażowaniem uczyli się tekstów, uczestniczyli w próbach, przygotowywali rekwizyty i stroje.

Były to następujące osoby:

Panie – Bożena Babiarz, Aneta Kołosińska, Marta Stafińska, Małgorzata Karczmarska, Renata Watrakiewicz, Justyna Martyniuk, Katarzyna Huzarek, Monika Pieńkowska
Panowie – Piotr Wawrzycki i Robert Babiarz.
Uroczystość, która odbyła się 21 grudnia 2017 roku, zaszczycili znamienici goście, wśród których znaleźli się:
Roman Kandziora – Wójt  Gminy Kamień,
ks. Kazimierz Próchniak – proboszcz parafii Kamień,
Zbigniew Czerwonka – przewodniczący Rady Gminy Kamień,
Agnieszka Grzywny, Anna Syryjczyk, Konrad Wilkos, Piotr Strelczuk – radni Gminy Kamień,
Alicja Nafalska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Strachosławiu,
Teresa Wilkos – sołtys sołectwa Kamień Kolonia,
Stanisław Kuć –– prezes stowarzyszenia „Forum Polskie”,
rodzice oraz dziadkowie.

W świątecznej scenerii, uczniowie klasy I i II pod kierunkiem nauczycielek – p. Barbary Demczuk Popielnickiej, p. Agaty Skibińskiej, ks. Piotra Iwaniszczuka, a także szkolnego zespołu wokalnego „STONE” prowadzonego przez p. Renatę Górkę, przybliżyli zebranym wydarzenia sprzed ponad 2000 lat, jakie miały miejsce w Betlejem.
Występ wszystkim bardzo się podobał i aktorzy, soliści oraz cały chórek zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Na koniec głos zabrała Dorota Adamczyk – dyrektor Szkoły Podstawowej  w Kamieniu oraz Roman Kandziora – Wójt Gminy Kamień, którzy przybyłym na spotkanie dzieciom i dorosłym złożyli świąteczne życzenia.