W bieżącym roku szkolnym wzięliśmy udział w III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego pod hasłe: „Lubella inspiruje i edukuje”. Celem programu był wzrost świadomości uczniów na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz edukacja o roli produktów zbożowych w codziennej diecie. Uczniowie klasy VI poznali wartościowe produkty spożywcze, z których przygotowali wykwintną potrawę. Nie tylko była smaczna, zdrowa, ale również bardzo estetycznie podana. Realizatorkami tego przedsięwzięcia była nauczycielka przyrody- p. Agnieszka Stachowicz i mama jednego z uczniów kl.VI- p. Joanna Tołysz. Szkoła pozyskała cenne materiały edukacyjne  i otrzymała certyfikat potwierdzający udział w programie.