21 i 22 stycznia to daty, które na stałe wpisały się kalendarz szkolnych uroczystości jako Dzień Babci i Dziadka. Z tej to okazji 16 lutego 2018 r. pod hasłem: „ Kwiaty dla Babci, buziak dla Dziadka” w Oddziale Przedszkolnym 0 „a” odbyła się uroczystość, na którą przybyło liczne grono Babć i Dziadków. Barbara Szczygieł – wychowawczyni klasy, powitała serdecznie zaproszonych gości i złożyła życzenia. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w programie artystycznym oraz improwizacji muzyczno – ruchową pt. „Ciasto dla babci i dziadka”. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Na zakończenie występu, dzieci obdarowały wszystkich gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami w postaci korali z makaronu, bałwanka oraz kuferka z niespodzianką. Uwieńczeniem całej uroczystości był słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wychowawczyni serdecznie dziękuje Rodzicom, którzy zaangażowali się w  przygotowaniu poczęstunku oraz w sprzątaniu klasy.