Zgodnie z brytyjską tradycją, 20 lutego obchodziliśmy w naszej szkole PANCAKE DAY- DZIEŃ NALEŚNIKA, odpowiednik polskiego TŁUSTEGO CZWARTKU. Po raz kolejny uczniowie mogli uczestniczyć we wspaniałej zabawie, konkursach i przepysznej uczcie naleśnikowej.

Dzięki zaangażowaniu uczniów z klas 0-III oraz oddziału przedszkolnego, wszyscy mogli spróbować wyśmienitych naleśników, z dowolnie wybranym nadzieniem i dodatkami, np. syropem klonowym, czy bitą śmietaną. Mogliśmy także podziwiać wspaniałe plakaty prezentujące ulubionego naleśnika.

Tego dnia odbywały się liczne konkursy związane z Dniem Naleśnika. Uczniowie mogli zmierzyć się między innymi w zawodach w rzucie naleśnikiem na odległość oraz w konkursie w podrzucaniu naleśników, w którym brały udział wylosowane osoby z poszczególnych klas. Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Aleksandra Czajka kl. IVa;

I miejsce – Aleksandra Kozyrska kl. VI;

II miejsce – Darek Fajman kl. V;

III miejsce – Eryk Górka kl. VII;

IV miejsce – Elżbieta Dżaman kl. IVb.

Podczas imprezy został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-językowy „MY PANCAKE”, który był skierowany do uczniów klas 0-III. Laureatami zostali:
Izabela Wielgus- kl. 0a;

Natalia Kołtun- kl. 0b;

Kuba Kasperek- kl. I;

Ernest Dulba- kl. II;

Katarzyna Kołtun- kl. III.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Szczególne podziękowania dla Rodziców oraz Dziadków za przygotowanie przepysznych naleśników.

Organizatorem Dnia Naleśnika była p. Dorota Malinowska