Dnia 28 lutego 2018r. dzieci z naszego z oddziału 0 „A” i 0 „B” pod opieką pani Marioli Grabowskiej i pani Barbary Szczygieł, wybrały się do Domu Kultury w Chełmie, aby obejrzeć Musical Profilaktyczny w wykonaniu Teatru Muzycznego „FORTE” z Wrocławia pt.: „Nowe szaty króla”. To bajka adresowana przede wszystkim do najmłodszych widzów. Bohaterowie przeżywają wiele ciekawych perypetii. Jest tu wesoła Lama – narrator bajki, pokojówka, minister, król i tajemniczy krawiec. Puenta jest zaskakująca. Na koniec okazuje się , że tajemniczym krawcem, który ośmieszył króla jest ojciec król.
    Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę. Z wypiekami na twarzach patrzyły na poczynania lamy i  króla. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!