15.09. 2017r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami posprzątali tereny otaczające szkołę. W akcji wzięły udział oddziały 0 „A” i 0 „B” wraz z paniami Barbarą Szczygieł i Mariolą Grabowską, klasa I z panią Barbarą Demczuk Popielnicką, uczniowie klasy II i pani Agata Skibińska oraz klasa III z panią Anną Kozyrską.

Klasa VII wraz z wychowawczynią- panią Joanną Wojciszko uporządkowała obszar wokół cmentarza w Kamieniu a uczniowie klasy VI z nauczycielką przyrody panią Agnieszką Stachowicz pozbierali śmieci znajdujące się na przystanku autobusowym i przy ogrodzeniu szkoły.

Tego dnia także pani Stachowicz, która była koordynatorem całego przedsięwzięcia przeprowadziła z uczniami w ramach zajęć świetlicy szkolnej pogadankę na temat rodzajów śmieci i konieczności ich segregacji. Uczniowie uczestniczyli w „wesołym”, papierowym recyklingu oraz malowali stwory „Śmieciojady”.