Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

   W dniu 16. marca 2018 r. kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Celem tego „zielonego dnia” było przybliżenie uczniom kultury, tradycji i historii Irlandii oraz poszerzenie słownictwa z języka angielskiego, związanego z obchodami tego święta. W tym dniu zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, ubrani byli na zielono. Wiele osób miało specjalne stroje, przygotowane właśnie na tę okazję.
   W tym dniu sala gimnastyczna mieniła się barwami i symbolami irlandzkimi, na tle których wyeksponowano wystawę prac uczniów, biorących udział w konkursie plastycznym.
   Uroczystość prowadzili uczniowie z klas IV-VI którzy przedstawili zebranym sylwetkę patrona – św. Patryka. Ukazali także wielką popularność tego święta, obchodzonego na całym świecie, wzbogacając prezentację o legendy i symbole „zielonego święta”. Uczniowie: Kacper Klekot, Aleksandra Kozyrska oraz Aleksandra Bondaruk zaprezentowali swój talent muzyczny, śpiewając anglojęzyczne piosenki.
Pod koniec zabawy rozstrzygnięte zostały konkursy: na najbardziej oryginalny strój oraz na plakat przedstawiający symbole związane z Dniem Św. Patryka.

Zwycięzcy konkursu na najoryginalniejszy strój:

Zuzanna Wawrzycka – kl. IVa
Szymon Daniel – kl. IVa
Klaudia Kryszczuk – kl. IVb
Aleksandra Wójcik – kl. IVb
Daniel Głaz –kl. V
Martyna Michalczuk – kl. V
Patrycja Majkutewicz – kl. V

Zwycięzcy konkursu plastycznego:

Wiktor Wielgus – oddział przedszkolny
Izabela Wielgus – kl. 0a
Natalia Kołtun – kl. 0b
Julia Strelczuk – kl. I
Konrad Świdroń-– kl. II
Katarzyna Kołtun – kl. III

Zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy oraz symboliczny „pot of gold”, a pozostali nagrody za udział.

   Uczestnicy zabawy mogli skorzystać z jeszcze wielu atrakcji, przygotowanych specjalnie na ten dzień. Dużo entuzjazmu wzbudził "kącik malarski", gdzie na twarzach ochotników powstawały arcydzieła związane z obchodzonym świętem oraz "foto ścianka", na tle której uczniowie mogli zrobić sobie zabawne zdjęcia. Wspaniałym pomysłem okazał się również słodki kiermasz. Dzieci mogły spróbować pysznych ciast i ciasteczek przyozdobionych zielonymi elementami, np. koniczynkami i tęczami - symbolami tego święta.

   Obchody dnia Świętego Patryka można uznać za niezwykle udane - było bardzo wesoło i zielono.

   Szczególne podziękowania należą się Rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w pomoc przy realizacji obchodów Dnia Świętego Patryka.

Organizatorem imprezy była p. Dorota Malinowska.


 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.