Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

   W dniu 16 marca 2018 r. uczniowie klasy VII pierwszy raz w dziejach szkoły uczestniczyli w ,,Nauczaniu nocą". W trakcie spotkania młodzież wzięła udział w zajęciach warsztatowych dotyczących sposobów i stylów uczenia się.  Uczniowie obejrzeli prezentację na temat mnemotechnik, w ramach ćwiczeń wykonali mapę myśli, tworzyli wierszyki i rymowanki oraz łańcuchy skojarzeń, których elementy łączą się ze sobą tworząc opowiadanie lub historyjkę, a tym samym ułatwiają przyswojenie nowego materiału.

   Kolejnym punktem programu był teleturniej pt. ,,Kocham cię Szkoło", składający się z kilku konkurencji. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkursach wiedzy z różnych przedmiotów oraz z życia szkoły. Młodzież zmagała się z łamigłówkami, kalamburami, kołem fortuny czy też fizycznym rapem. W czasie spotkania uczniowie częstowali się pyszną pizzą, słodkim ciastem oraz własnoręcznie wykonaną sałatką owocową. Po naukowych zmaganiach dzieci miały czas na chwilę relaksu przy wybranym przez siebie filmie. Na zakończenie spotkania uczniowie przygotowali pyszne śniadanie, po którym wrócili do domów.

   ,,Nauczanie nocą" z inicjatywy Pani Dyrektor zorganizowały panie: Marta Kołtun, Monika Gajewska, Małgorzata Tokarczuk, Agnieszka Baran -Reducha oraz wychowawczyni Renata Górka.


 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.