10 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. M. Reja w Rejowcu odbył się drugi etap III Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego „English? Easy!” dla szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z powiatu chełmskiego oraz miasta Chełm.

W wyniku przeprowadzonego testu na etapie szkolnym dwóch uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu finałowego. Katarzyna Dżaman – kl. VI i Eryk Górka – kl. VII zmierzyli się z 29 uczestnikami etapu II rozwiązując test leksykalno –gramatyczno – kulturowy wzbogacony o rozumienie tekstu słuchanego. Uczniów do konkursu przygotowywały p. Dorota Malinowska i p. Małgorzata Tokarczuk.