W Świetlicy Wiejskiej w Kamieniu z inicjatywy opiekuna świetlicy w miesiącu marzec został zorganizowany konkurs na wielkanocną pisankę i palmę.

Konkurs cieszył się dużym powodzeniem i zaangażowaniem uczestników. Dzieci jak i młodzież wykonali wiele kolorowych pisanek i różnorodnych palm, a ich praca została nagrodzona  dyplomem i nagrodą rzeczową.

Jury musiało wybrać najciekawsze prace spośród wielu nadesłanych przez 86 twórców z Gminy Kamień.

Komisja dokonała oceny prac uwzględniając wartości artystyczne, staranność wykonania pod względem technicznym, kultywowania ludowej tradycji wielkanocnej.

Zgodnie z regulaminem jurorzy oceniali prace w kilku kategoriach, nawiązując do  tradycyjnej twórczości ludowej oraz współczesnej twórczości artystycznej.

W  kategorii: Przedszkolak  ( Pisanka Wielkanocna)

I miejsce  : Oliwia Skotak, Julian Jaworski

II miejsce: Nikola Imbirowicz, Julia Skibińska

III miejsce : Damian  Szykuła, Aleksandra Tarasiuk