12 kwietnia 2018 r. odbyły się interdyscyplinarne zajęcia międzyklasowe - „Matematyka w działaniu” z udziałem uczniów klasy pierwszej i drugiej. Celem zajęć było dokonywanie obliczeń zegarowych i praca z instrukcją. Taka forma zajęć dała uczniom możliwość współpracy i integracji z rówieśnikami, a także wspólnego rozwiązywania zadań i dochodzenia do właściwych wniosków. Po wykonaniu ciasteczkowych zegarów pary prezentowały swoje prace. Dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem i aktywnością podczas lekcji, a także bardzo dobrym przygotowaniem potrzebnych materiałów. Lekcję wzbogaciły ilustracje i odgłosy zegarów, film „Historia zegara” oraz interaktywny zegar.  Taka forma zajęć to ciekawy sposób integrujący uczniów, a jednocześnie niesłychanie dla nich atrakcyjny.

Zajęcia przygotowały i przeprowadziły p. Barbara Demczuk Popielnicka i p. Agata Skibińska.