18 kwietnia 2018 roku wczesnym rankiem 29 uczniów i 7 rodziców z klas I – III wyjechało na wycieczkę do Warszawy. Tego dnia najpierw udaliśmy się do Pijalni Czekolady Wedla. Dowiedzieliśmy się tam jak przebiega proces produkcji czekolady oraz innych czekoladowych przysmaków. Mieliśmy również niecodzienną okazję uczestniczyć w „czekoladowych warsztatach” polegających na tworzeniu kompozycji z Czekolepek oraz degustacji pitnej czekolady. Na koniec każdy z nas został obdarowany słodkim upominkiem. Następnym punktem wycieczki była wizyta w gmachu Telewizji Polskiej. Mieliśmy  tu okazję zwiedzić studia telewizyjne, gdzie nagrywane są różne  programy m.in. „Pytanie na śniadanie”, magazyn telewizyjny poświęcony kulturze i sztuce „Pegaz”, pomieszczenia reżyserskie oraz muzeum. Była to świetna okazja do zapoznania się z pracą dziennikarzy, komentatorów i prezenterów telewizyjnych. Niektórych spotkaliśmy na własne oczy! Z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w tym miejscu. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzając obiekt w grupach mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  dotarliśmy do Kamienia.

Organizatorką i kierownikiem wycieczki była  p. Agata Skibińska, a opiekunem p. Barbara Demczuk Popielnicka i p. Anna Kozyrska.