Na lekcjach przyrody uczniowie pracują różnymi metodami, które aktywizują procesy myślenia i zapamiętywania. Jedną z nich jest realizacja projektu. W tym roku szkolnym uczniowie klasy V pod kierunkiem pani Agnieszki Stachowicz zrealizowali projekt edukacyjny pod hasłem: ,,Mieszkańcy Tatr”. Dzieci opracowały informacje dotyczące pięter roślinności w górach i zdobyły informacje o zwierzętach tam występujących. Pozyskały również wiedzę dotyczą charakterystycznych, najpiękniejszych miejsc w Tatrach oraz zapoznały się z kulturą polskich górali.

Efektem pracy uczniów były dramy- wirtualne wycieczki po wybranych, tatrzańskich szlakach turystycznych. 28.03.2018r. odbyły się prezentacje uczniów. Efekty bardzo ciekawe: pomysłowe scenariusze, oryginalne scenografie, piękne prezentacje multimedialne i makiety. ,,Wędrowaliśmy” na Giewont, Kasprowy Wierch, Świnicę i Rysy. Podziwialiśmy stroje góralskie,  oryginalną gwarę w wykonaniu uczniów a nawet spróbowaliśmy oscypki. Najbardziej zaciekawiła wszystkich grupa uczniów w składzie: Martyna Michalczuk, Olaf Watrakiewicz, Krzysztof Tatarczak i Kuba Dyczko.