11.05.2018r. odbyły się w naszej szkole pokazy doświadczeń fizyko- chemicznych. Uczestniczyli w nich uczniowie klas IV-VI. Uczniowie obserwowali,   w jaki sposób z dużej odległości można zgasić świecę i nadmuchać bardzo długi worek foliowy. Tworzyli chmury, i barwne pierścienie w powietrzu. Obserwowali, jak zachowuje się ciekły azot w kontakcie z gorącą parą wodną. Uczestniczyli w doświadczeniu z wykorzystaniem wodoru. Bardzo wiele radości sprawiły wypowiedzi uczniów, którzy wcześniej pobrali hel. Wszyscy uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie informacji dotyczących powietrza i związanych z nim przemian.