Miło, zaskakująco, wesoło...

Tymi słowami można określić obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w naszej szkole, które miały miejsce 30 maja 2018 roku.

Na początku festynu z zupełnym zaskoczeniem uczniów spotkała się przygotowana przez panią Agatę Skibińską i panią Barbarę Demczuk Popielnicką bajka ,,Czerwony Kapturek". Widzowie mieli ogromną frajdę z oglądania, w kreowanych rolach, rodziców oraz  pracowników naszej szkoły.

Następnie Pani dyrektor Dorota Adamczyk złożyła wszystkim dzieciom życzenia i zaprosiła na boisko szkolne, gdzie czekało na dzieci mnóstwo atrakcji, m.in.: popcorn, wata cukrowa, malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia i zamek, trampolina, karuzela łańcuchowa, ściana wspinaczkowa, kula ZORBING. Ponadto wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych prowadzonych przez panią Beatę Witamborską z licznymi nagrodami.

W trakcie imprezy pracownik Placówki Terenowej KRUS w Chełmie - pani Agnieszka Błaszczuk - Mech wręczyła laureatom Powiatowego Konkursu Literackiego cenne nagrody.

Między poszczególnymi punktami festynu uczniowie mieli okazję obejrzeć występ formacji tanecznej ,,Boogie - Woogie" z MDK- u w Chełmie.

Na koniec  zostały wręczone nagrody w konkursie plastyczno - sportowym pod hasłem: ,,Dzieciństwo sportowo antyalkoholowo" oraz ,,Najciekawszy strój kibica piłki nożnej". Konkurs plastyczny wygrała klasa IV ,,b", która pod opieką pani Wioletty Michalczuk przygotowała piękny transparent z hasłem : ,,Niech każdy się dowie, że alkohol niszczy życie i zdrowie".

Tego dnia wszystkim dzieciakom towarzyszył wyśmienity nastrój i wspaniała pogoda.