W czerwcu uczniowie klas: IVa, IVb, V i VI pojechali na dwudniową wycieczkę krajoznawczą, której organizatorem i kierownikiem była nauczycielka przyrody- p. Agnieszka Stachowicz. Funkcję opiekunów pełnili nauczyciele: p. Aneta Stadnik, p. Anna Kozyrska i p. Mariusz Prystupa. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili Kraków. Na Rynku obejrzeli Sukiennice, wysłuchali hejnału granego z wieży Kościoła Mariackiego i obejrzeli słynny ołtarz Wita Stwosza. Zobaczyli także niecodzienny przemarsz Orszaku Lajkonika (w krakowskich strojach regionalnych). Obejrzeli także wystawę obrazów na murach przy Barbakanie, podziwiali piękne dorożki i stada gołębi na krakowskich plantach. Zobaczyli ,,okno papieskie'', dziedziniec zamku królewskiego i wnętrza katedry na Wawelu. Uczniowie mieli okazję powspominać Papieża Jana Pawła II oraz, oglądając sarkofagi królów polskich, poznać wybrane zagadnienia z historii naszego państwa. Bardzo przyjemnym, chłodnym miejscem okazała się Smocza Jama, w której szczególnie młodsi uczniowie spodziewali się zobaczyć jej legendarnego mieszkańca. Wszyscy po przejściu ponad 100 schodków zobaczyli efektowną jaskinię, ukształtowaną w wyniku zjawisk krasowych, której wyjście prowadziło nad Wisłę. Po tym dosyć wyczerpującym spacerze uczniowie i opiekunowie zostali przewiezieni do pensjonatu w Poroninie, gdzie spędzili noc. Przedtem jednak: lody, spacer, wieczorne odwiedziny między pokojami, maseczki na twarz i wiele radości (pod czujnym okiem opiekunów!).
Drugiego dnia prawdziwa ,,uczta” przyrodnicza. Widok na ośnieżone szczyty tatrzańskie i niezapomniane wrażenia z pięknej Doliny Białego w Tatrzańskim Parku Narodowym. Uczniowie obserwowali rwący potok górski i otaczające go zbocza. Pani Stachowicz, pełniąc funkcję przewodnika na tym szlaku, omówiła i pokazała dzieciom piętra roślinności, różnorodne skały, efekty procesów erozyjnych i wietrzenia oraz wiele chronionych gatunków. Uczniowie przechodzili przez kładki nad potokiem, wspinali się po skałach, a niektórzy podjęli nawet próbę zdobycia szczytu ,,Sarniej Skały”. Wszyscy zobaczyli piękny wodospad i ,,posmakowali'' czystego, górskiego powietrza. Duże emocje wzbudził wjazd kolejką na Gubałówkę i rozpościerająca się stamtąd panorama Tatr. Dzieci miały także możliwość doświadczenia, jak szybko zmienia się pogoda w górach. W programie wycieczki były również skocznie narciarskie i spacer po Krupówkach.
Wszyscy powrócili do domu z pamiątkami, pięknymi zdjęciami, nową wiedzą i wspaniałymi wrażeniami.
Kierownik wycieczki składa podziękowania uczniom za wzorowe zachowanie a opiekunom za profesjonalną pracę i bardzo dobrą współpracę w czasie tego wyjazdu. Było pięknie i miło.