Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

   W 1985 roku Nasza Szkoła otrzymała imię wielkiego Polaka – Tadeusza Kościuszki. Już od 33 lat Tadeusz Kościuszko jest obecny w życiu naszej szkolnej społeczności. Towarzyszy kolejnym pokoleniom uczniów jako wzór godny naśladowania, wybitny patriota, a jednocześnie zwykły człowiek, który miewał w życiu także trudne chwile, lecz za największe zwycięstwo uważał pokonywanie własnych słabości.
   Dnia 15. czerwca 2018 r. obchodziliśmy Dzień Patrona –Tadeusza Kościuszki. Podczas uroczystego apelu Samorząd Uczniowski przypomniał, jak ważną rolę odegrał nasz Patron w życiu Polaków.
   Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy VI: Aleksandra i Mateusz Bondaruk. W tym dniu tradycyjnie poszerzamy naszą wiedzę związaną z historią szkoły i sylwetką patrona. Uroczysty apel był także okazją do wręczenia dyplomów i nagród w wielu konkursach przedmiotowych, Dyrektor Szkoły – Pani Dorota Adamczyk nagrodziła wyróżniających się uczniów.


 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.