25 września uczniowie klasy VA i VB uczestniczyli w wycieczce do huty szkła w Dubecznie. Wycieczka zorganizowana była przez nauczyciela Marka Neckiera w ramach realizacji programu nauczania techniki. Huta szkła w Dubecznie jako jedna z niewielu w Europie produkuje wyroby szklane metodą tradycyjną czyli ręczną. Nasi uczniowie oprócz zwiedzania huty mieli również możliwość "dmuchania" w piszczel szklarski. Zobaczyli w praktyce jak wygląda etap produjcji szkła. Po wycieczce mieli mozliwość zakupu drobnych pamiątek w sklepie firmowym huty. Opiekunami wycieczki były Panie Dorota Malinowska i Wioletta Michalczuk.