Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

 

            Od początku listopada 2018 r. w oddziale przedszkolnym podejmowano wiele działań mających na celu wychowywanie naszych przedszkolaków na małych patriotów poprzez budzenie świadomości i przynależności narodowej, dostrzeganie piękna i wartości polskiej tradycji i kultury oraz rozwijanie zainteresowań pięknem i bogactwem kraju w tym szczególnym roku – 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Na początku nasi najmłodsi wychowankowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Jestem Polakiem, małym patriotą”, które rozpoczęły się od zapoznania dzieci z postacią małego Polaka z wiersza W. Bełzy „Kto ty jesteś?” oraz obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat „Polska moja Ojczyzna”. Następnie dzieci poznały ważne wydarzenia z historii Polski słuchając legendy o „Lechu, Czechu i Rusie”. Kolejnego dnia w ramach zajęć plastycznych wykonały bardzo efektowne prace plastyczne, które wyeksponowano na tablicach ściennych dolnego korytarza.

            8 listopada 2018 r. odbyły się mini warsztaty kulinarne, w ramach których dzieci pod czujnym okiem wychowawczyni - pani Anny Kozyrskiej oraz pomocy nauczyciela - pani Barbary Schab przygotowały słodki deser w biało - czerwonych barwach, który miał zostać skonsumowany dopiero następnego dnia. Niektórym czekało się bardzo długo, gdyż galaretki wyglądały przepysznie.

            9 listopada miały miejsce z kolei warsztaty plastyczne, podczas których przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami musiały zmierzyć się z wykonaniem flagi narodowej oraz kokardy, zwanej potocznie kotylionem. Pracy było wiele, ale efekty były zdumiewające.

            Po warsztatach o godz. 11.11 każdy z flagą w ręku i przypiętym kotylionem dumnie uczestniczył we wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski na sali gimnastycznej wraz z całą społecznością szkolną.

            Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom edukacyjnym otwieramy dziecięce serca i umysły na kraj ojczysty i ludzi w nim żyjących.

 

 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.