Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

POTYCZKI HISTORYCZNE

Potyczki Historyczne, które odbyły się 15 listopada 2018 roku miały charakter nauki, rywalizacji i zabawy jednocześnie. Zostały zorganizowane w celu:

- przybliżenia uczniom historii naszego narodu,

- utrwalenia informacji dotyczących historii Polski, które zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach.

Zorganizowaliśmy potyczki, aby budzić poczucie patriotyzmu, integrować zespoły klasowe

 i całą społeczność szkolną. Celem było również kształcenie umiejętności pracy w zespole, ale i wywiązywania się z podjętych wcześniej zadań i zobowiązań., jednak przede wszystkim miały one charakter zabawy i zdrowej rywalizacji.

Na początku wysłuchaliśmy wesołych okrzyków kibica – i tak klasa IV bojowym tonem oznajmiła:”My się dzisiaj nikomu nie damy i wszystkie bitwy wygramy!”, na co klasa Va odpowiedziała: „Va, Va – kto nam dzisiaj radę da?!”, zaś Vb pogroziła głośno „Bitwa, wojna i potyczka! Vb da wszystkim pstryczka!”. Klasa VI nie była gorsza i oznajmiła wszystkim zgodnym chórem: „Wszystkie daty dobrze znamy! – przeciwnika pokonamy!”. O swoim przygotowaniu do potyczek klasa VII powiedziała zdecydowanie:” Wolność, męstwo i reduta – klasa VII jest obkuta”, na co trzech zawodników z klasy VIII odpowiedziało nieco nieśmiałym głosem:”VIII klasa daty zna, dziś nikt nie podskoczy nam”.

I zaczęło się.

Aby wszyscy mogli przypomnieć sobie zawiłe ścieżki naszej historii obejrzeliśmy film przedstawiający dzieje naszego narodu od X wieku do czasów współczesnych. Po czym rozpoczęły się bitwy.

 

I miejsce – klasa VII

II miejsce – klasa Vb

III miejsce – klasa VI

 

IV miejsce – klasa IV

V miejsce – klasa Va

VI miejsce – klasa VIII

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy utrwalenia wiedzy i wspólnej zabawy.

 

        

 

Osoby, które aktywnie uczestniczyły w POTYCZKACH HISTORYCZNYCH oraz reprezentowały klasę w poszczególnych bitwach otrzymały oceny celujące z historii.

Ponadto prezentem dla klasy, która zdobyła I miejsce będzie wielka pizza!

 

 

 


 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.