Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

 

W dniach 14 – 16 grudnia 2018 r. 13. Drużyna Harcerska ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez Komendę Hufca ZHP w Chełmie do Krakowa i Zakopanego. Był to Ogólnopolski Zlot Harcerzy, którzy uczestniczyli w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju. Ponadto nasi harcerze spotkali się na zbiórce z drużyną harcerską z Krakowa, zwiedzali Rynek Główny, podziemia i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, uczestniczyli  w grach miejskich i warsztatach u druha Szpinaka. Zwiedzali również Zakopane, kupowali pamiątki na Krupówkach i chociaż zmarzli to radośnie podziwiali górski krajobraz w szacie zimowej. Następnie uczestnicząc we mszy świętej byli świadkami przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju – znaku braterstwa, jedności i pokoju. Światło Betlejemskie już płonie w naszej szkole i będzie przekazane dalej, do rąk proboszcza parafii pod wezwaniem Michała Archanioła w Kamieniu oraz do Starostwa Powiatowego w Chełmie.

Wyjazd naszych harcerzy był niezapomnianą przygodą, wspaniałym przeżyciem, możliwością rozwoju duchowego oraz lekcją przyjaźni, braterstwa
i samodzielności, integracją drużyn harcerskich z całej Polski, okazją do niezapomnianych wrażeń. Wszyscy uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami; panią J. Wojciszko i panią K. Skrzypek wrócili zmęczeni ale i szczęśliwi późno w nocy. Zapewne za rok wybierzemy się ponownie i już nie możemy się doczekać.

 

 


 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.