Dnia 12 grudnia 2018r. Bibliotekę Gminną w Strachosławiu odwiedziły dzieci z Punktu Przedszkolnego. Bibliotekarka - pani Urszula Jawornicka w bardzo przystępny sposób opowiedziała o bibliotece, a także o sposobie z niej korzystania. Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Każdy przedszkolak wyszedł biblioteki z uśmiechem na twarzy i obietnicą, że wróci do biblioteki aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.