Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

   To była niesamowita noc!
   15 zuchów z gromady zuchowej „Przyjaciele Zielnego Lasu” uczestniczyło w warsztatach kulinarnych z 11 na 12 stycznia 2019 roku połączonych z nocowaniem. Niby nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że żądnych wrażeń zuchów do swojego domu zaprosiła sama dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamieniu – Pani Doroty Adamczyk.
   Po przybyciu do Chełma dzieci powitała gościnna gospodyni. Oprowadziła po domu, zapoznała ze swoją córką Olą oraz zwierzątkami – dwoma psami i trzema kotami. Wielki entuzjazm wywołał szczególnie maltańczyk.

   Pani Dyrektor przygotowała dla zuchów mnóstwo atrakcji. Zabawy, pląsy, wspólne pieczenie i dekorowanie babeczek oraz pierniczków, wykonywanie masy cukierniczej i kolorowego lukru sprawiło dzieciom niesamowitą radość oraz pozwoliło na odkrywanie predyspozycji dekoratorskich. Dodatkowo znacznie zwiększyło samodzielność zuchów przy jednoczesnej współpracy podczas wykonywania przydzielonych zadań oraz poznanie innych, bardzo twórczych sposobów spędzania wolnego czasu.
Pizza na kolację oraz własnoręcznie przygotowane śniadanie smakowało jak nigdy dotąd.
Projekcja filmu w tajemniczej, nastrojowej atmosferze wywołała dreszczyk emocji i nie pozwoliła na szybkie zaśnięcie. Bo w jakim to kinie ogląda się filmy leżąc w śpiworach obok kolegów! A potem zasypianie przy spokojnej muzyce! W domu jest zupełnie inaczej!
   Wytwory sztuki cukierniczej zostały przeznaczone na kiermasz ciasteczek. Wychowanie zaradnych i przedsiębiorczych dzieci to jeden z głównych celów akcji. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie zakupu mundurków zuchowych.
   Opiekę nad dziećmi sprawowały opiekunki gromady – Pani Barbara Szczygieł i Pani Barbara Demczuk Popielnicka, a także nowy przyjaciel naszych zuchów czyli Ola Adamczyk i jej zwierzaki. Przed zakończeniem akcji wszyscy jednogłośnie uznali, że taką przygodę trzeba koniecznie powtórzyć!!


 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.