Od listopada do 18 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III wzięli udział w Szkolnej Akcji Czytelniczej pod hasłem „Gang Słodziaków” połączonej ze spotkaniami zawodoznawczymi.
Celem akcji było budowanie nawyku codziennego czytania wśród najmłodszych uczniów.
Podczas wspólnego czytania był śmiech, zaskoczenie, pełne napięć oczekiwanie na dalsze wydarzenia. Nagrodą, a zarazem motywacją do czytania, dla wszystkich dzieci były maskotki Słodziaków losowane w każdy wtorek.

Akcję czytelniczą rozpoczęła Pani Dorota Adamczyk – dyrektor Szkoły, uczestniczyli w niej również: Pani Ewa Bejster – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie, Pani Teresa Wilkos – sołtys Sołectwa Kamień Kolonia, Pani Agnieszka Skarbek – lekarz rodzinny NZOZ „KAMED”, Pan Edmund Wojciszko – górnik i członek Orkiestry Dętej Cementowni Chełm, Pan Dariusz Stocki – Wójt Gminy Kamień, Pani Alicja Szczerba – radna Gminy Kamień, Pan Rafał Mendel – zawodowy żołnierz Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie, ks. Piotr Iwaniszczuk – wikariusz Parafii Św. Michała Archanioła w Kamieniu, Pan Stefan Jędrak – pracownik Poczty Polskiej w Kamieniu FUP Żmudź, pracownicy Zakładu Fotograficznego „Lupus”, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.Wszyscy zaproszeni goście, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, oprócz czytania przybliżyli dzieciom informacje o zawodach jakie wykonują.Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w zaproponowane działanie. Okazało się, że jest wśród nich wielu „moli książkowych”, którzy tylko czekają, by wziąć do ręki i przeczytać kolejną książkę. Dzieci podczas akcji poznały wiele przygód małego żółwia o imieniu Franklin. Ten cykl książek zaproponowała Pani dyrektor Szkoły, ponieważ na co dzień czytała te książki swojej córce, a dodatkowo uczniowie mogą wypożyczać w szkolnej bibliotece kolejne wydania przygód tego małego, urokliwego zwierzątka.