Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

22 marca 2019 r. uczennica naszej szkoły Aleksandra Kozyrska z kl. VII wzięła udział w VI Kuźni Młodych Talentów – imprezie towarzyszącej XVII Wojewódzkiemu Festiwalowi Piosenki Anglojęzycznej zorganizowanej przez IV LO w Chełmie.
Celem Kuźni Talentów było rozbudzenie w uczniach motywacji do nauki języka angielskiego, propagowanie elementów zdrowej rywalizacji oraz rozwijanie wrażliwości poprzez kontakt z muzyką.
Uczestnikami kuźni mogli być uczniowie szkół gimnazjalnych oraz podstawowych (klasy 6 – 8) województwa lubelskiego. Kuźnia Talentów odbyła się w dwóch etapach.


Po przeprowadzeniu eliminacji wstępnych, Ola została zakwalifikowana do koncertu finałowego, który odbył się w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury. Uczestnicy byli oceniani przez jury, w skład którego weszli profesjonalni muzycy, dziennikarze, animatorzy kultury i wykładowcy języka angielskiego. Należy podkreślić, że był to pierwszy, indywidualny występ Oli na tak dużej scenie. Dziewczynka otrzymała dyplom uznania i z pewnością z jeszcze większym zapałem będzie rozwijać swoje umiejętności muzyczne i językowe.

 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.