W ramach realizacji programu „Trzymaj formę” uczniowie z klasy Va podjęli temat zdrowego odżywiania.
Podczas zajęć dowiedzieli się na czym polega zdrowy styl życia oraz jak wielkie znaczenie mają owoce i warzywa w codziennej diecie. Uczniowie teoretyczną wiedzę zdobytą na zajęciach mieli szansę wykorzystać w praktyce, gdyż na chwilę weszli w rolę dietetyka i kucharza. Sami bowiem mieli za zadanie stworzyć przepis na zdrową sałatkę owocową, dbając przy tym o dobór odpowiednich składników, zawierających witaminy, które mają dobroczynny wpływ na organizm. Efektem pracy uczniów była wyborna sałatka, a także plakat, który w graficzny sposób prezentował składniki i ich wartości odżywcze.

Praca nad sałatką zachęciła uczniów do zdrowego odżywiania i sprawiła wiele radości. A jak smakowała… z pewnością dlatego, iż została zrobiona własnoręcznie przez uczniów.