Wycieczki to jeden ze sposobów poznawania świata, jego piękna, historii, zabytków. To też okazja na zacieśnianie więzi między kolegami, nawiązywanie przyjaźni i bliższych relacji.
7 maja uczniowie klas 0 – III uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej w okolice Gór Świętokrzyskich.
Chociaż pogoda niezbyt sprzyjała marszrutom, to jednak przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń.
Miniatury zabytków ze wszystkich kontynentów wzbudziły w dzieciach wielki zachwyt. Wielki Mur Chiński, Katedra Notre Dame, Big Ben, Opera w Sydney, Biały Dom – to tylko niektóre obiekty, jakie można było obejrzeć w Parku Rozrywki Sabat w Krajnie.

Później Jaskinia Raj ze swoimi atrakcjami i wywołujący dreszczyk emocji spacer czerwonym szlakiem na Zelejową. Niby tylko 360 m powyżej poziomu morza, ale trudna do przebycia trasa pokazała, że na tej wycieczce byli sami dzielni uczestnicy i nikt nie przestraszył się trudności związanych z pokonaniem skalistych ścieżek.
Po obiedzie Rezerwat Przyrody Kadzielnia oraz Szmaragdowe Jezioro w Kielcach zachwycił młodych turystów swoimi przyrodniczymi walorami.
Wycieczka zakończyła się spacerem kieleckim deptakiem w okolice Pałacu Biskupów Krakowskich oraz Kieleckiej Katedry.