8 maja 21 zuchów z Gromady Zuchowej „Przyjaciele Zielonego Lasu” z naszej Szkoły wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji NOC MUZEÓW.
Chociaż pogoda niezbyt sprzyjała wędrówkom po mieście, to jednak wszyscy wykazali się odwagą i strugi deszczu okazały się niestraszne dla dzielnych zuchów.
Wędrówka rozpoczęła się spotkaniem przed pomnikiem Białego Niedźwiedzia, gdzie dzieci zostały zapoznane z historią miasta, jego nazwą oraz legendą związaną z założeniem Chełma.

Następnie wszyscy przeszli do Muzeum Ziemi Chełmskiej, gdzie pani przewodnik oprowadziła dzieci i ich rodziców po wystawach. Szczególnie zainteresowaniem cieszył się dział etnograficzny.

Dalszy ciąg zwiedzania to wizyta w Muzeum Parafialnym przy Kościele pod wezwaniem Rozesłania Św. Apostołów Piotra i Pawła.
Zapadający zmrok przypomniał dzieciom, że to pora kolacji, więc zwiedzanie zakończone zostało w pobliskiej pizzerii.
Zuchom bardzo podobało się, że mogli uczestniczyć w takiej ciekawej formie spędzania wolnego czasu i zapadła decyzja – kolejne muzea zwiedzamy za rok!