24.05.2019 r. uczniowie klas IV- VII odbyli wycieczkę krajoznawczą, mającą na celu poznanie najstarszych polskich gór. Organizatorem i kierownikiem wyprawy była nauczycielka geografii- pani Agnieszka Stachowicz. Dzieci pod opieką pań: Wioletty Michalczuk, Anety Stadnik i Katarzyny Skrzypek zdobyły Łysą Górę oraz zwiedziły zbudowany na jej szczycie klasztor ,,Święty Krzyż”. Były oprowadzone przez kanadyjskiego zakonnika po obiektach Muzeum Misyjnego, gdzie zobaczyły wiele egzotycznych pamiątek z wypraw po różnych kontynentach. Uczestniczyły również w specjalnym nabożeństwie pobłogosławienia relikwią z drzewa Krzyża Świętego. W czasie wędrówki poznawały gatunki i krajobraz Świętokrzyskiego Parku Narodowego a z tarasu widokowego obserwowały charakterystyczne gołoborza.

W Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie uczniowie odbyli lekcję geografii, w czasie której poznali najciekawsze budowle świata. Większość spróbowała swoich sił w parku linowym. Wszyscy wykazali się godną podziwu odwagą. Niesamowite wrażenia w kinie 6D- wirtualna jazda kolejką po Amazonii. Później smaczny obiad i wizyta w nagradzanym w konkursach Muzeum Minerałów w Świętej Katarzynie. Bardzo bogate zbiory i ciekawe opowieści przykuły uwagę wszystkich uczestników wycieczki. Dzieci zobaczyły tam wielkie kryształy kwarcu, okazy malachitów, turkusów, krzemieni pasiastych a nawet zatopiony w skale naturalny diament i wiele innych. Bardzo podobały się uczniom skamieniałe muszle i kości wymarłych zwierząt. Wszyscy mieli okazję uczestniczyć w pokazie obróbki kamieni półszlachetnych, zobaczyli także pracownię jubilerską i jej piękne wytwory.
Wycieczka bardzo udana, pełna wrażeń i doświadczeń edukacyjnych. Uczniowie już pod jej koniec pytali, kiedy następna?