DOSTALIŚMY SIĘ DO II ETAPU KONKURSU PLASTYCZNEGO -
„BEZPIECZNIE NA WSI: MASZYNA PRACUJE, A DZIECKO OBSERWUJE".

W 2019 roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowało IX edycję konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”, kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Tegoroczna edycja, przebiegająca pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”, miała zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom związanym z wykorzystywaniem w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych. W tegorocznej edycji udział wzięło 49 574 uczniów z 3 597 szkół podstawowych. W związku z zakończeniem etapu wojewódzkiego IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci „BEZPIECZNIE NA WSI: MASZYNA PRACUJE A DZIECKO OBSERWUJE", dnia 23 maja 2019 r w sali konferencyjnej Oddziału Regionalnego KRUS w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. Wśród nagrodzonych osób w I grupie wiekowej (klasy 0-3) z naszej szkoły znalazła się uczennica kl. I Katarzyna Wypychiewicz, która zajęła II miejsce, a tym samym uzyskała tytuł Laureata. Uczennica otrzymała dyplom i wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych.