10.06.2019 r. uczniowie klasy VII, w ramach realizowanego na lekcjach geografii projektu pod hasłem „Moja Mała Ojczyzna”, wzięli udział w rajdzie rowerowym. Głównym celem wyjazdu było dokonanie obserwacji terenowych i wykonanie dokumentacji fotograficznej najciekawszych miejsc gminy Kamień. Uczniowie poznali część Chełmskiego Parku Krajobrazowego czyli rezerwat przyrody „Roskosz”.

Obejrzeli też najcenniejszy obiekt zabytkowy gminy- dzwonnicę w Pławanicach. Byli również w jednym z przedsiębiorstw w gminie - „Zagrodzie Alpaka”, gdzie jej właściciele Państwo Barbara i Jacek Waszczuk zaprezentowali uczniom swoją hodowlę. Dodatkowo gospodarz pokazał i omówił wyposażenie wozów Straży Pożarnej w Kamieniu. Opowiedział także o zawodzie strażaka i uwrażliwił uczniów na konieczność zadbania o własne bezpieczeństwo szczególnie w czasie wakacji. Uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią składają podziękowania właścicielom Zagrody ALPAKA za dzień pełen niesamowitych wrażeń.