Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

W dniu 12.06.2019 r. przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do remizy strażackiej, gdzie Pan Jacek Waszczuk Komendant Gminny OSP w Kamieniu zaprezentował sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Dzieci oglądały różnorodne wozy strażackie, a także sprzęt gaśniczy i ratunkowy. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować policzyć węże strażackie. Zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez tę formację mundurową, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia: pożaru, burzy oraz wypadku.

Dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami.

Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.