Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

24 września 2019 r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przybliżenie dzieciom pracy policjanta. Dzielnicowi Komendy Miejskiej Policji w Chełmie: asp. szt. Jacek Nowosad i asp. szt. Dariusz Jaszcz opowiedzieli uczniom o niebezpieczeństwach czyhających na uczestników ruchu drogowego na drodze oraz omówili sposoby unikania ich. Zaproszeni goście przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, prawidłowym zachowaniu się na przejściu dla pieszych oraz właściwym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu.

Ponadto policjanci przypomnieli dzieciom, jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim. Po spotkaniu w klasie najmłodsi uczniowie udali się na pobliskie skrzyżowanie w pobliżu szkoły, by pod czujnym okiem policjantów zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce.
Zajęcia z przedstawicielami Policji są jednym z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo - profilaktycznego naszej szkoły.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.