22 października 2019 r. delegacja uczniów Szkoły Podstawowej w Kamieniu miała niewątpliwie wielki zaszczyt gościć w Rezydencji Artystycznej w Pieńkowie, gdzie swoją siedzibę na Fundacja im. Marka Marii Pieńkowskiego. Dzieci zostały ciepło i niezwykle serdecznie przyjęte przez gospodarza domu dr Marka Marie Pieńkowskiego oraz jego syna Petera. Warto dodać, że dr Pieńkowski jest członkiem zarządu FUNDACJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ POLSKA, która została ustanowiona 10 listopada 2010 roku przez Fundatora – The Kosciuszko Foundation, z siedzibą w Nowym Jorku. Celem Fundacji jest prowadzenie, wspieranie i promowanie wymiany intelektualnej, kulturalnej i edukacyjnej pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej.

Uczniowie przekazali niepowtarzalne pamiątki wykonane przez dzieci i rodziców naszej Szkoły. Upominek przekazał również Pan Stanisław Kuć, który zorganizował spotkanie. Gospodarz rezydencji zaprosiła wszystkich uczniów do zwiedzenia przepięknej galerii, co niebawem stanie się faktem.

Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie początkiem stałej współpracy między Szkołą a obiema fundacjami.