25 października 2019 r. w ramach doradztwa zawodowego dzieci z klas I – III miały zaszczyt gościć mamę Pawła i Tomka – Panią Katarzynę Górecką, która z zawodu, wykształcenia i pasji jest inżynierem sanitarnym. Mama naszych uczniów w ciekawy sposób wprowadziła dzieci w tajniki swojego zawodu. Wyjaśniła, w jaki sposób inżynier sanitarny podczas swojej pracy projektuje, wykonuje i eksploatuje sieci i pompownie wodociągowe, kanalizacyjne, grzewcze i gazowe, instalacje wentylacyjne i klimatyzacyjne, specjalne instalacje sanitarne oraz wszelkie instalacje wewnętrzne stanowiące wyposażenie budynków, osiedli mieszkaniowych i zakładów przemysłowych. Podczas spotkania uczniowie mogli z bliska zapoznać się z rysunkami oraz szkicami wielkich budowli, a także zobaczyć różnego rodzaju ekierki, miarki i inne narzędzia potrzebne w jej pracy. Wykorzystując prezentację multimedialną pani inżynier przeniosła najmłodszych w świat budowli starożytnych oraz tych współczesnych. Tym samym zainspirowała dzieci do stworzenia na papierze własnych wymarzonych domów.

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej radośnie zaangażowały się w wykonanie prac, które nagrodzono 28 października 2019 r.

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie za wspaniałe spotkanie!