7 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Ekologiczny. Jego organizatorami byli: Szkoła Podstawowa w Kamieniu i Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych. Uroczystość uświetnili znamienici goście:

• Pan Dariusz Stocki - Wójt Gminy Kamień,
  • Pani Justyna Jędruch - Dyrektor Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie,
  • Pani Małgorzata Deneka Angel - Kierownik Ośrodka Zamiejscowego w Chełmie Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych,
  • Pani Dorota Bochen - Przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Oddziału Terenowego w Chełmie,
  • Pani Joanna Grochola - Kierownik Chełmskiego Oddziału Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie,
  • Pani Alicja Nafalska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strachosławiu.

W ramach turnieju rywalizowali ze sobą uczniowie ze szkół podstawowych w Strachosławiu, Czerniejowie i Kamieniu. W pierwszej części, uczniowie z klas VII-VIII rozwiązywali zadania dotyczące przyrody gminy Kamień.

Zwycięzcami zostali uczniowie:

I miejsce: Katarzyna Dżaman (SP w Kamieniu) i Martyna Muła (SP w Czerniejowie)

II miejsce: Maja Kozubal (SP w Strachosławiu) i Aleksandra Hurko (SP w Czerniejowie)

III miejsce: Karolina Wawrynko (SP w Strachosławiu) i Michał Socha (SP w Strachosławiu).

W drugiej części turnieju, którą poprowadziła pani Małgorzata Deneka Angel, rywalizowały ze sobą drużyny uczniów z klas V-VI, reprezentujące szkoły gminy Kamień. Zwycięską grupą okazała się drużyna z Kamienia w składzie: Elżbieta Dżaman (kl.VI b), Emilia Pietrucha (kl. V) i Natalia Gąsiorowska (kl. VI a). II miejsce wywalczyła grupa uczniów ze Strachosławia a III z Czerniejowa.

Uczniowie z publiczności wzięli udział w międzyszkolnym konkursie literacko- plastycznym pod hasłem: ,,List do żaby”. Jego laureatami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu, uzyskując następujące miejsca: I - Weronika Peterewicz (kl. VII), II - Kuba Tołysz (kl.VIII) i III - Elżbieta Dżaman (kl. VI b).

To była świetna zabawa, mamy nadzieję na więcej tego typu wspólnych spotkań i zdrowej rywalizacji.

Koordynator: Pani Agnieszka Stachowicz, Pan Arkadiusz Stachowicz.