Słoneczne popołudnie 17 X 2017 r. dla uczniów klasy I w pamięci pozostanie jako czas spędzony na wesołej zabawie z rodzicami i rówieśnikami.
Wychowawczyni klasy – p. Barbara Demczuk Popielnicka wraz z oddziałową radą rodziców zorganizowała dla swoich wychowanków ognisko połączone z poszukiwaniem „skarbu”, pieczeniem kiełbasek oraz zawodami sportowymi.
Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy, które sugerując się wskazówkami umieszczonymi w różnych miejscach parku szkolnego miały za zadanie odszukanie „skarbu” – 2 torebek cukierków.
Wielką atrakcją były dla dzieci konkursy – rzucanie kasztanami i szyszkami do celu, znalezienie najmniejszego żółtego liścia czy wypełnienie liśćmi na czas określonej powierzchni.
   Piękna pogoda, na niebie klucze odlatujących żurawi, w powietrzu nitki babiego lata, wspaniale smakujące kiełbaski, słodkie babeczki bardzo zacieśniły relacje między rówieśnikami i ich rodzicami. Już są plany na następne spotkania, bo było fantastycznie!