Poznajemy stolicę powiatu chełmskiego

Uczniowie klasy VII w dniu 27.11.2019 r., w ramach koła podróżniczego, uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do Chełma. Poznali historię i topografię Niedźwiedziego Grodu. Zwiedzili bazylikę i poznali inne obiekty położone na Górce Chełmskiej. Wysłuchali opowieści o niezwykłych odkryciach archeologicznych związanych z w/w miejscem. Z Wysokiej Górki - najwyższego wzniesienia w Chełmie obserwowali rozległą panoramę miasta i widnokrąg. Zwiedzili też najcenniejszy obiekt architektoniczny miasta - barokowy kościół p.w. Rozesłania Świętych Apostołów (zabytek klasy najwyższej). Bardzo wiele niezapomnianych wrażeń pozostawiła wizyta w Muzeum Ziemi Chełmskiej. Uczniowie zostali tam zapoznani z malarstwem pejzażowym i portretowym. W chełmskiej galerii sztuki współczesnej (jednej z najważniejszych w Polsce), inspirując się wystawionymi dziełami, sami stworzyli własne, wyjątkowe prace plastyczne. Po tej przyjemnej pracy wszyscy pałaszowali ogromne kebaby i inne smakowitości. Uczniowie, pod koniec wycieczki zapytali jej organizatora: p. Agnieszkę Stachowicz- ,,Czy ma już pani pomysł na kolejny wyjazd ?” …Oczywiście !