12 grudnia uczniowie klasy III zostali zaproszeni do wspólnego oddawania krwi z Panią Dyrektora Szkoły. Emocji było co niemiara, ale nikt się nie bał i nikt nie zemdlał. Dzieci towarzyszyły Pani dyrektor podczas całej procedury oddawania krwi. Na wszystkie pytania uczniów wyczerpująco odpowiedziała pielęgniarka Pani Małgorzata Legieć, a swoją historię otrzymania tytułu zasłużonego honorowego dawcy krwi przedstawiła także Pani Dyrektor. Dzieci mogły dokładnie wszystko obejrzeć, usiąść na specjalnych fotelach służących do poboru krwi. Część uczniów stwierdziła, że wróci tu jak tylko dorośnie. Przy okazji wizyty w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa o. w Chełmie uczniowie poznali aspekt pracy pielęgniarki. Na koniec wizyty uczniowie otrzymali słodki poczęstunek od personelu medycznego, a w podziękowaniu przekazały własnoręcznie wykonane pierniczki świąteczne.